KitchenAid Kahve Makinesi Hata Kodları

KitchenAid Kahve Makinesi Hata Kodları

KitchenAid Kahve Makinesi Hata Kodları 

KitchenAid Kahve Makinesi Hata Kodları KitchenAid markasının ürettiği kahve makineleri, diğer kahve makineleri gibi, bir problemi teşhis etmenize ve cihazı düzeltmenize yardımcı olmak için hata kodları olarak adlandırılır. KitchenAid kahve makineleri yapılarına ve detaylarına göre farklılık gösterir; bu da aslında aynı hata kodlarını kullanmama nedenlerinden biridir.

KitchenAid Kahve Makinesi Hata/Arıza Kodu

KitchenAid Kahve Makinesi Hata Kodu El kitabına sahip değilseniz, hemen hemen tüm KitchenAid modelleri aynı hata kodu şekilini takip ettiği için en tipik hata kodlarının listesini kontrol edebilirsiniz. Sorunu kendi kendinize çözmeniz gerekip gerekmediğinden hala emin değilseniz, markanın Destek Merkezini arayın.

KitchenAid Kahve Makinesi Hata Kodları 1-2-3

Hata kodları 1 (ERR1), 2 (ERR2) ve 3 (ERR3) çok yaygındır ve KitchenAid modellerinin büyük bir kısmı tarafından paylaşılmaktadır. Hangi modeli kullanıyor olursanız olun aynı sorun giderme şemasının aynısını varsayarlar.

Başlamak için, “Açık / Kapalı” düğmesine basarak kahve makinesini sıfırlamanız gerekir. Cihazı çok serin bir yerde mi tutuyorsunuz? Eğer öyleyse, oda sıcaklığına yakın bir yere götürün.

Yukarıda önerilen her iki işlemi yapmanıza rağmen cihaz hala hata kodunu gösteriyorsa, elektronik kontrollerle alakalı bir sorun olması olabilecekdir. Bu durumda, şirketin müşteri merkezini aramak mantıklıdır.

KitchenAid Kahve Makinesi Hata Kodları 4

Makinede 4 hata kodunu (“ERR4”) görebiliyor musunuz? Bu hata kodu, cihazın mekanik bir sorun yaşadığını gösterir (elektronik sorun değil). Büyük olasılıkla, düğmelerden biri sıkışmış ya da 10 saniyeden uzun süredir basıyorsunuz.

Ayrıca Bakınız.  Arçelik Termosifon Hata Kodu F01

Gerçekten problemi çözmeden önce, fişi prizden çekin. Şimdi, her düğmeye sıkıca basın. Bunu bir kereden fazla tekrarlaman gerekiyor.

Fişi prize geri takın. Çoğu durumda, bu işlemlerden sonra hata kodu hala görüntüleniyor. Üretici, işlemleri bir kez daha tekrar etmeyi ve cihazın oda sıcaklığında tutulmasını öneriyor. Çabalarınıza rağmen, cihaz hala kodu görüntülüyorsa, şirketin müşteri merkezini arayın.

KitchenAid Özel Hata Kodları

Hata kodları listesi çoğu KitchenAid kahve makinesi tarafından paylaşılsa da, benzersiz bir hata koduna sahip modeller mevcuttur, misal verilecek olursa Pro Line Serisine ait olan KPCM100. Bu durumda, belirli bir modelin kullanım kılavuzuna bakın.

Misal verilecek olursa KPCM100, kahve makinesinin kalsiyum birikintilerinden temizlenmesi gerektiğini göstermek için 1 ya da 2 hata kodunu (E1 ya da E2 görüntüleniyor) kullanır. Bunu yapmak için, fişi prizden çekip tekrar takmadan önce yarım dakika beklemeniz gerekir. Bu biçimde, ekranı sıfırlarsınız. Şimdi, cihazın nasıl indirileceğine ilişkin doğru talimatlar için kullanım kılavuzuna bakın. Hata kodu tekrar görüntülenmezse, görevi başarıyla gerçekleştirdiniz.

Hata 3 (E3) durumunda, en yaygın nedenler sıkışan düğme ya da anahtardır. Ayrıca, düğme ya da anahtar kabul görenden daha uzun tutulduysa hata görünür. Sorunu çözmek için, KitchenAid hata kodlarının (yukarıdaki) standart listesindeki 4. hata ile aynı işlemleri yapın.

KitchenAid KCM5 Kahve Makinesi Hata Kodları

Kod Sebep, Çözüm
Err1 Kahve makinesi soğuk bir iklimde dış duvarın yakınındaysa ya da su çok soğuksa, bu hata görüntülenebilir. Kahve makinesini daha ılık bir yere ya da bize biraz daha ılık suyla götürün.
Err2 Kahve makinesinin içinde elektrikli bir parça yerinden çıkmış. Bu problemin onarımı yok.
Err4 Sıkışmış düğme Kahve makinesindeki tüm düğmelere basın ve bırakın.

KitchenAid KCM111 Kahve Makinesi Hata Kodları

Hata kodları neden Çözüm
Err1 Bir düğme sıkışmış olabilir. Kahve makinesinin fişini çekin ve her düğmeye birkaç kez basın.
Kahve makinesini 3 uçlu prize takın
Ekranda “Er1” tekrar belirirse, bu işlemi tekrarlayın.
Ayrıca Bakınız.  Davlumbaz Havalandırma Fanı Çalışmıyor ?

KitchenAid KCM0802 Kahve Makinesi Hata Kodları

Kod neden Çözüm
4 Kuru Kaynama manasına gelmektedir (tankta su yoktur) Tankın içine su ilave edin ve demlemeye devam edin
Başka bir hata görüntülenirse, AÇMA / KAPAMA düğmesine basın ve sıfırlamayı deneyin

KitchenAid KCM1402 Kahve Makinesi Hata Kodları

Kod Çözüm
Err2 Demleme döngüsü 15 dakika içinde tamamlanmazsa, kahve makinesi bir Err2 gösterecektir.
Isıtıcı düzgün çalışmıyorsa bu durum oluşabilir.

Hata kodu devam ederse, adımları bir kez daha tekrarlayın. Herhangi bir hata kodu sorun gidermede olduğu gibi, kahve makinesinin orta derecede “oda sıcaklığında” bir ortamda olduğundan emin olun. Bu kod okumayı düzeltmezse, KitchenAid Müşteri Deneyim Merkezi ile iletişime geçin.

KitchenAid Olağanüstü Hata Kodları

KitchenAid hata kodu sistemi, kahve makinelerinin çoğu için her yerde geçerli olsa da , Pro Line Serisinin KPCM100’ü gibi bazı modellerin ayrı bir kod seti mevcuttur. Bu sebeple, en iyi sonuçlar için sorun gidermeden önce kahve makinenizin özel kullanım kılavuzunu inceleyin. KPCM100 durumunda, bir hata kodu 1 ya da 2 (gösterilen E1 ya da E2) kahve makinesinin kirecini gidermeniz gerektiğini belirtir.

Cihazı fişten çekin ve tekrar takmadan önce 30 saniye bilave edin, böylece ekranı sıfırlayın. Kullanım kılavuzundaki kireç çözme talimatlarını izleyin ve daha sonra hata kodunun kaybolmasını sağlayın. KPCM100 bir hata 3 gösteriyorsa, bir düğme ya da anahtar sıkışmıştır ya da çok uzun süre basılı tutulmuştur. Genel KitchenAid kahve makinelerinde hata 4 okuma için yaptığınız prosedürün aynısını izleyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları