Midea RG56-BGEFU1-CA Isıtma Soğutma

23.02.2021
137
Midea RG56-BGEFU1-CA Isıtma Soğutma

Midea RG56-BGEFU1-CA Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Midea RG56-BGEFU1-CA Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Midea RG56-BGEFU1-CA Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Midea markalı klimalara kullanım yönünden uygun olan RG56-BGEFU1-CA model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Midea RG56-BGEFU1-CA Klima ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi açık değilse “On/Off” tuşuna basın ve üniteyi açın.
  • Ardından ısıtma moduna geçmek için “Mode” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa art arda bastığınızda çalışma modları içinde geçiş saplanır. Kumandanın solunda çalışma modlarının isimleri yer alır. “HEAT” ısıtma modu olduğu için bu yazının sağında yani ekranında “◄” sembolü belirene kadar “Mode” tuşuna basın. HEAT seçili olduğunda klima ısıtma modunda demektir.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlamanız gerekir. Bunun için de “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranına da bakarsanız oda için sıcaklık derecesini görmüş olursunuz.
  • Fan hızı için “Fan” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın sağ bölümde bulunan fan hızı kademeleri içinde geçiş olacaktır. Burada “HIGH” yüksek, “MED” orta, “LOW” düşük fan hızı demektir. Kademelerden birini tercih edebilirsiniz.
  • İşlemler bitiminde klima ısıtmayı kısa bir sürede yapacaktır.

Midea RG56-BGEFU1-CA Klima ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi açık durumda değilse “On/Off” tuşuna basın ve üniteyi açın.
  • Daha sonra soğutma moduna geçmek için “Mode” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını kontrol edin modlar arası geçiş olur ve kumandanın solunda çalışma modlarının isimlerinin sağında “◄” sembolü belirir. Bu sembol “COOL” yazısının sağında belirene kadar “Mode” tuşuna art arda basın. Böylelikle klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Konum seçimi yaptıktan sonra “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını tercih ederek ortam için ısı derecesi ayarlamalısınız. Bu tuşlara basıp ekranı da takip edip, uygun bir sıcaklık derecesi belirleyebilir, ayarladığınız sıcaklığı ekranda gözlemleyebilirsiniz.
  • Ardından fan hızını ayarlamanız gerekir. Bunun için de “Fan” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın fan hızı kademeleri içinde geçiş olur ve geçişlerde “►” sembolü kademelerin solunda ekranda belirir. “HIGH” yüksek, “MED” orta, “LOW” düşük fan hızı manasına gelmektedir. Talep ettiğiniz fan hızını ayarlayabilirsiniz.
  • İşlemler bitiminde klima ısıtmayı kısa bir sürede yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Beko Klima Jet Cool Fonksiyonu Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları