Klima Devreye Girmiyor İse Yapmanız Gerekenler

01.03.2021
158
Klima Devreye Girmiyor İse Yapmanız Gerekenler

Klima Devreye Girmiyor İse Yapmanız Gerekenler

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Devreye Girmiyor İse Yapmanız Gerekenler konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Devreye Girmiyor İse Yapmanız Gerekenler başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Neden Devreye Girmez?

Klimayı çalıştırmayı denediniz fakat devreye girmiyorsa olabilecek nedenler şunlar olabilir:

Klima Devreye Girmiyor İse Yapmanız Gerekenler

Klima Devreye Girmiyor İse Yapmanız Gerekenler

Klima Devreye Girmiyor İse Yapmanız Gerekenler

  • Konut içinde elektrik olmayabilir

Öncelikle klimanın kullanıldığı konut içinde elektrik olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Konut içinde elektrik yoksa klima yalnızca elektrik ile çalışacağından devreye girmez. Konut içinde elektrik var ise sorun elektrik ile alakalı değil, cihaz ile alakalıdır.

  • Elektrik şalteri açık olmayabilir

Klimanın bağlı olduğu elektrik şalteri “0” konumunda ise yani kapalı ise bundan dolayı devreye girmiyor olabilir. Şalteri “1” konumuna getirip cihazı yeniden denemelisiniz.

  • Sigorta atmış olabilir

Konut içinde sigorta attığı için klima devreye girmiyor olabilir. Sigortaları kontrol edin ve açık olduğundan emin olun. Kapalı ise mutlaka açarak yeniden deneme yapın.

  • Kumanda arızalı yahut pili bitmiş olabilir

Kumanda arızalı veya pili bitmiş ise cihaz bundan dolayı devreye girmiyordur. Öncelikle pili değiştirin, yeni piller takıp deneme yapın. Düzelme olmuyor ise yeni bir kumanda temin ederek cihazı yeniden çalıştırmayı deneyin. Yine de devreye girmiyorsa sorun kumanda ile alakalı değildir.

  • Zamanlayıcı açık olabilir ve set edilen süre gelmemiş olabilir

Klimalarda zamanlayıcı programı mevcuttur. Evde olunmadığında yahut eve gelmeye yakın zamanlarda zamanlayıcı kullanılarak cihazın yok yere çalışarak yakıt tüketmesinin önüne geçilir. Zamanlayıcı ayarlandı ve set edilen yani çalışması adına ayarlanan süre halen gelmedi ise bundan dolayı devreye girmiyor olabilir. Bu durumda ya zamanlayıcıyı iptal etmeli veya çalışma süresi gelene kadar beklemelisiniz.

Klima yine de devreye girmiyorsa başka bir işlem uygulamamalı, Klima Servisi uzman teknisyen teknik desteğine başvurmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Bakırköy Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları