Klima Yeterince Soğutmuyor

01.03.2021
140
Klima Yeterince Soğutmuyor

Klima Yeterince Soğutmuyor

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Yeterince Soğutmuyor konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Yeterince Soğutmuyor başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Yeterli Soğutma Yapmıyor

Klimayı yazın kullanmak için soğutma moduna alıyor fakat yeterli biçimde soğutma yapmadığını kafanızı yoruyorsanız eğer olabilecek arıza nedenleri şunlar olabilir:

Klima Yeterince Soğutmuyor

Klima Yeterince Soğutmuyor

Klima Yeterince Soğutmuyor

  • Hava filtresinde tıkanıklık olabilir

Klimanın yeterli soğutmayı yapmamasının en temel sebebidir. Genelde çok sık karşımıza çıkan bu arıza durumunda tespit sonrası filtrenin pislikle tıkalı olduğuna çoğu zaman şahit olabilmekteyiz. Filtrenin düzenli biçimde temizliği yapılırsa bu gibi sorunlar da yaşanmaz, beklenen verim de alınır. Klimanızın ön bölümündeki hava filtresini 15 günde bir sökerek yıkamalı, kurutmalı ve yerine takmalısınız. İşlemi düzenli olarak yaparsanız bu gibi poblemleri yaşamazsınız.

  • Hava girişleri kapanmış olabilir

Klima kullanımında her zaman önerimiz hava girişlerinin açık olmasıdır. Klimanın hava girişi perdeler ile veya mobilyalar ile kapatılırsa eğer cihaz beklenen soğutmayı ve ısıtmayı yapamaz. Hava girişlerini test edebilir, kapalı ise açabilirsiniz.

  • Oda içinde açık pencere veya kapı olabilir

Klimanın bulunduğu ve kullanıldığı mekanlarda kapı ve pencerelerin her zaman kapalı olması gerekmektedir. Oda içinde kapı veya pencere açık ise dışarıdan sıcak hava gelir ve klima beklediğiniz performansta soğutma yapamaz.

  • Oda içinde ısıtma cihazı olabilir

Klimanın kullanıldığı oda içinde ısıtma cihazı varsa eğer klima soğutma yapmaya çalıştıkça ısıtma cihazı aracılığıyla beklenen sonucu vermeyecektir. Bu nedenle de yeterli soğutmayı sağlamayacak siz değerli okurlarımıza sorun yaşatacaktır. Oda içinde ısıtma cihazı var ise mutlaka kaldırmalısınız.

  • Klima gazı eksik olabilir

Klima gazının eksik olması sebebiyle de yeterli soğutma olmamaktadır. Buna benzer durumlarda gaz ölçümü yapılır, gaz eksik görülür ise gaz basımı yapılarak sorun çözülebilir.

Bu durumların bunun yanında parçalarda da sorun olabilmektedir. Yaptığınız kontrol ve işlemler neticesinde yine de beklediğiniz sonucu alamıyorsanız Klima Yeterince Soğutmuyor şikayetiniz devam ediyorsa arızanın tespit edilerek onarılması yönünden uzman teknik desteğine başvurmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Electrolux RG01-BGEF-ELBR Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları