Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır ?

14.02.2021
191
Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır ?

Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır ? 

Klima Gaz Eksikliği Nasıl Anlaşılır ? Her şeyden önce ben istiyorum için hala yenilenir gaz hakkında şüphelerim var olanlar için, periyodik şarj edilmemesi gerekir bazı insanlar düşünmek ve diğerleri olurdu iddia ettikleri bir hava varsa, Kurulduktan sonra durum olağanüstü durumdadır ve bu kurulum doğru bir halde yapılmış , makinede ya da kurulumda herhangi bir yerde bir sızıntı olmadıkça kullanımda gaz şarj etmemeliyiz .

Klima Gaz Eksikliği Nasıl Tespit Edilir

Bunun nedeni ise, soğutucu devresi iç ünite + dış ünite + montaj oluşan ya da gerektiği tamamiyle sızdırmaz olmalıdır herhangi bir gaz kaçağım izin yoktur ve bu sebeple, var olan bu da açık bir gaz olan “harcanan” ve gerçekleştirebilir bizim klima ömrü, bu sebeple deneyin herhangi bir “teknisyen” boyunca olağanüstü işlerini etmek gaz harcandığını çünkü gaz şarj etmek gerek satmak, bizi ya da her ikisi aldatıcı, teknik değildir.

Klima Gaz Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Bu bilgilendirmeden sonra, bir sızıntının gerçekten var olup olmadığını nasıl anlayabileceğimizi göreceğiz.

Klimada gaz olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Hiçbir soğutma ve genellikle basıncı ölçmek için bir ölçü yoktur klima tamir yapan değil, genellikle bir kişi olarak, onlar olmadan bu, manometremiz ve yapılacak iki yol mevcuttur gaz sızıntısı ile ilişkili soğutucu eksikliği tespit etmek depolama, en biz bu araç olmadan hiçbir gaz varsa algılamak için çalışıyor başlayalım.

Bu durumda en kolay ve bunun yanında bi hayli güvenilir olan seçenek, iklimlendirmemizde dile getirdiğimiz semptomları görmek, en fazla bir sızıntı ile ilişkili semptomlar ve gaz eksikliği şunlardan oluşmaktadır:

Ayrıca Bakınız.  Klimada Akıllı Göz Modu Nedir?

Soğuk modda çalışan belirtiler

  • klima serin ya da soğuk yok : makineniz önceki günlerde arızalandı ama yavaş yavaş “maliyetleri daha” cool ya da hava şeridi eksikliğinin bir belirtisi olabilir o kadar soğuk görünmüyor görülmektedir ise Bununla birlikte , dış ünitede hem fanı hem de kompresörü çalıştırdığınızdan emin olun.
  • Bakır boru dış ünitede donma : Dış ünitenin borusunda donma, diğer problemlerle de ilişkili olabilse de, soğutucu akışkanın açık bir belirtisidir. Ancak bu donma olacak soğutucu devresi tamamiyle boşaltılmış olması durumunda bile çişini yapıyor keşke olur, bizim makinede oluşmaz, bu üretmemiştir gazın toplam kaybı  soğutucu devresinde ve hatta dispongamos  (Genelde az gazınız kaldığında)

Donmuş borular klima

Gaz eksikliği sebebiyle donmuş dış ünite boruları

  • İç ünite donar : Dış ünitenin borusu (bağlantılar) dona-bileceğinden, kısmi bir gaz arızası iç ünitedeki eşanjörün donmasına ya da donmasına neden olabilir .
  • İç ünite damlatır : Bazen iç üniteden bir damla gaz eksikliğini gösterebilir, çünkü bir önceki noktada bahsettiğimiz gibi bazı zamanlar iç ünite donar ve donar ve bir buz bloğu oluşturur. iç ünitede durduktan sonra , yoğuşma birikimini toplayan ve bu damarı üreten tepsinin taşmasını üretmeye başlar , diğer zamanlarda buz boşaltılır ve damlacıklar iç fandan görünebilir.

Bunlar, gaz eksikliğini tespit etmek için en kolay belirtilerden bazılarıdır ve bu sebeple herhangi bir ölçüm aracımız yoksa, bu kayıpla ilişkili bir gaz sızıntısı mevcuttur ve bu semptomların hiçbiri yalnızca bize Bu gaz eksikliği, başka nedenlerden dolayı da üretilebilir. Ben size makine en sık karşılaşılan nedenlerin kontrol edebilirsiniz bir bağlantı bırakmak klima oldu serin değil .

Klimayı soğutmamak için yaygın nedenler

Isı pompasında çalışan belirtiler

  • Benim Isı pompası ısınmıyor ya da ısıtır biraz bu makine çalışıyorken Yalnızca gaz eksikliği gibi bir makine soğuk atma durdurmak ya da daha az soğutabilir: ısı pompası , aynı soğutucu eksikliği belirtileri Bu gaz değil bunun yanında iç ünitede diğer belirtileri gösterebilir ısı pompasının olası bir eksikliği belirtisidir dile getirdiği gibi, çok az ısı ya da hiç şeridi hiçbir ısı şerit … Bu iç fan dönmüyor, bu birimler sebebiyle oluşur Isı pompası modunda klima”Bekleniyor” iç ünitede hava atmaya başlamak için yeterli ısıya sahip ve bu soğuk ve rahatsız değil, bazı birimler zaman harcadı ve yeterince sıcak olmasa bile hava atıyor, ama diğerlerinde bile mart ve tamamiyle durdu.
  • Dış ünitenin eşanjörü donar : Soğuk modda olduğu gibi , soğutucu akışkanın (toplam kayıp değil) olduğu durumlarda donar, şu anda klimayı ısı ya da ısı pompası modunda, iç ünitemizde ve Dış ünite işlevlerini değiştirir ve bu sebeple , ısıyı alan soğuk ve iç üniteyi alan dış ünite, bu sebeple bu kez gaz eksikliği varsa, dondurulabilen dış ünite olacaktır .

Soğutma modunda olduğu gibi, bu semptomlar bize gaz eksikliğinin ve bu sebeple bir sızıntı gösterebilir, fakat her daim değil bu semptomlar % 100 gösteriyor bu o olduğunu orada, nedeni mevcuttur Bu belirtiler ortaya sebep olabilecek diğer olasılıklar ve neden en yaygın nedenleri görebilirsiniz, bizim makine değil sıcak hale ısı pompası ısı değil aşağıdaki linke.

Klimanın neden ısıtılmasının yaygın nedenleri

Manometre ile gaz eksikliğinizi nasıl anlarsınız?

Olası bir gaz eksikliğini ve bundan dolayı bir soğutucu akışkan sızıntısını tespit etmenin en iyi yolu bir manometredir , manometreler herhangi bir soğutma teknisyeninin vazgeçilmez bir aracıdır ve bize soğutucu akışkan devresinin hem bir Klima, içinde florlu gaz ya da soğutucu bulunan herhangi bir cihaz gibi soğuk bir oda.

Genelde iki basınç göstergesi (yüksek ve düşük basınç) kullanılır, çünkü herhangi bir iklimlendirme ünitesinde soğutucu akışkan devresinde iki parça mevcuttur, bu yüzden konuşmak için bir kısım yüksek basınç ve diğeri de düşüktür.

R22’nin bu teçhizatında gaz olmadığı ve 4 Kg’lık basınç olması gerektiğinde 2,5 Kg’lık bir basınca sahip olduğu açıkça görülmektedir.

Bunun biraz üzerinde görüldüğümüzde, soğutma gazı eksikliğini algılamak için basınç göstergeleriyle bir klima ünitesini nasıl kontrol edeceğimizi göreceğiz.

Gaz Yükleme Öncesi

R22 ve R407 , 8 ile 11 Kg içerisinde bir basınca sahip olmalıdır.Yapacağımız ilk şey, düşük basınç göstergesini makinenin alçak basınç çıkışına ve yüksek basınca yüksek basıncı bağlamaktır, bir çok makinenin iki girişi yoktur ve biz de tek bir alım için yerleşmek zorundayız. Dış ünitenin iki anahtarından birini, 3 yollu anahtar ya da alçak basınç borusunun anahtarını (büyük boru) bulun, bu yapıldığında basıncı kontrol edeceğiz ve ünite durduğunda ortalama bir basınca sahip olmalıyız . Ünitedeki soğutucu gazın türüne ve ortam sıcaklığına bağlı olarak 8 ila 15 Kg içerisindedır .

  • R410 ortalama 13 ile 15 Kg içerisinde bir basınç

Manometreler bir kez yerleştirilirse, basıncın belirtilen değerden fazla daha düşük olduğunu ya da 0 Kg olduğunu görürüz ve makinemizin gaz ve bundan dolayı büyük bir gaz sızıntısı olduğundan emin olmamızzorundayız. aşırı ya da aşağı yukarı tüm gazlar kaybolmalıdır.

Aksine, yukarıda belirtilene benzer bir basınca sahip olursak, makineyi çalıştırırız ve ünitenin 15 dakika boyunca çalışmasını sağlayın, böylece basınç yeterince dengelenir, bu dakikalar geçtikten sonra çalışma basıncını kontrol edeceğiz ve buna benzer:

  • R-22 ve R-407 , ortalama 4 Kg’lık düşük ve yüksekte ortalama 20 Kg’lık bir basınca sahip olmalıdır.
  • R-410 basıncı, ortalama 8 Kg düşük ve 30 Kg yüksek olmalıdır

* Ünite üzerinde yalnızca bir basınç musluğuna sahip olursak, ünitenin soğuk olması bu çıkışın düşük basınç ve ısı modunun yüksek basınç olması normaldir.

Gaz basıncı doğru makine R-22

R22 ünitesinde doğru gaz basıncı

Bu basınçlar gerçekse ve hem iç üniteyi hem de dışarıdaki çalışanı varsa, makinemizin ne gaz kaçağı ne de sızıntı olduğunu düşünmemiz gerekir. Diğer taraftan, basınçlar olması gerekenden daha düşük ise (hem yüksek hem de düşük), büyük olasılıkla gaz eksikliği yaşayacağız.

Bir basıncın normalden daha düşük ve normalden daha yüksek olması durumunda, problemin başka bir sebepten, vanalardan, tıkanıklıktan vb. Kaynaklandığını düşünmeliyiz.

Bunun yanında, makinenizin gaz eksikliği ve bundan dolayı bir gaz sızıntısı olabileceğini tespit ettiyseniz, bu makale size kesinlikle yol gösterecektır, bu sızıntıların yaşandıği yerlerin en yaygın olduğu yerleri ve bunları nasıl bulacağımızı size açıklayacağız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları