Viessmann VITOCLİMA 200-S/HE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

28.02.2021
142
Viessmann VITOCLİMA 200-S/HE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Viessmann VITOCLİMA 200-S/HE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Viessmann VITOCLİMA 200-S/HE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Viessmann VITOCLİMA 200-S/HE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

VITOCLİMA 200-S/HE Kullanım Kılavuzu

Makalemizde sunacağımız bilgiler Viessmann VITOCLİMA 200-S/HE model klimalara uygun kumanda talimatları ile alakalıdir. Farklı modellerde kumandalar ve kullanımı değişik olabilmektedir.

Viessmann VITOCLİMA 200-S/HE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Viessmann VITOCLİMA 200-S/HE Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Klimayı çalıştırmak istediğinizde yahut kapatmak istediğinizde bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 2 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Talep edilen modun seçilmesini sağlayan menü modudur. Tuşa her bastığınızda farklı modlar çıkar. Klimayı hangi modda çalıştırmak istiyorsanız o modu seçmenize yardımcı olmaktadır. MODE tuşuna bastığınızda ekranda sırası ise;

AUTO (otomatik) → COOL (soğutma) → DRY (nem alma) → FAN (fan)→ HEAT (ısıtma) belirecektir.

Klimayı hangi modda çalıştırmak istiyorsanız o modu seçebilirsiniz. Yön tuşları ile de gereken ayarlamayı uygulayabilirsiniz.

 • 3 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Klimanın fan hızının belirlenmesine kolaylık sağlayan düğmedir. Tuşa her bastığınızda fan hızı; OTOMATİK, DÜŞÜK, ORTA, YÜKSEK olarak değişecektir. Klima açıldığında varsayılan fan hızı otomatiktir. Nem alma modunda ise fan hızı düşük olmalıdır.

 • 4 numaralı düğme

TURBO düğmesidir. Ortamın kısa bir sürede ısıtılmasını yahut soğutulmasını sağlayan düğmedir. Soğutma veya ısıtma modunda bu düğmeye basılırsa eğer TURBO yani kısa bir sürede ısıtma/soğutma özelliğini açmış olursunuz.

 • 5 numaralı düğmeler

▼ / ▲ düğmeleridir. Klima ayar sıcaklığı için görevde olan düğmelerdir. Klima sıcaklık ayarını düşürmek veya yükseltmek için kullanılır. Düğmeye her bastığınızda sıcaklık derecesi 1°C olarak artacak veya düşecektir. Düğmelere 2 sn den fazla basarsanız eğer ayar sıcaklığı bi hayli hızlıca yükselir veya azalır. Ayrıca TIMER ON, TIMER OFF veya CLOCK fonksiyonlarını ayarlarken yön tuşlarından birine basarsanız zaman ayarı da uygulayabilirsiniz.

 • 6 numaralı düğme

Dikey hava üfleme yön düğmesidir. Klima resminden çıkan beş ayrı ok simgesi bulunan düğmedir. Düğmeye basıldığında sağ sol salınım açısı seçilebilir. Yatay fan üfleme açısı sırası ile değişecektir. Üfleme açısını beklentinize göre bu düğme ile değiştirebilirsiniz.

 • 7 numaralı düğme

Yatay hava üfleme düğmesidir. Sembol olarak klima yatay bir biçimde beş ok sola doğrudur. Konum seçildiğinde klima fanı otomatik üflemeye başlar. Yatay kanatlar ise otomatik olarak yukarı ve aşağı salınım yapmaya başlar.

 • 8 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Uyku özelliğini açıp/kapatma özelliğidur. Klima ısıtma, soğutma veya nem alma modunda çalışırken bu modu kullanabilirsiniz. Düğmeye bir kez bastığınızda fonksiyon devreye girer yeniden bastığınızda ise uyku modu devre dışı kalır.

 • 9 numaralı düğme

I FEEL düğmesidir. Bu fonksiyon ayarlandıktan sonra kumanda algıladığı ortam sıcaklığına iletir, klima otomatik olarak kumandanın algıladığı sıcaklığa göre ayar sıcaklığına karar verir. Fonksiyonu iptal etmek adına aynı düğmeye yeniden basmanız yeterli gelmektedir.

 • 10 numaralı düğmeler

TIMER ON/TIMER OFF düğmeleridir. TIMER ON düğmesine basarsanız zamanlayıcısı açmış olursunuz. Yön tuşları ile zaman ayarını istediğiniz biçimde ayarlayabilirsiniz. TIMER OFF düğmesine basarak zamanlayıcıyı kapatmış olursunuz.

 • 11 numaralı düğme

CLOCK düğmesidir. Saat ayarının yapılmasını sağlayan düğmedir. Düğmeye bastığınızda kumanda üzerinde saat işareti yanıp söner. Yön tuşlarına 5 sn kadar basın. Ardından saat ayarını yön tuşları ile ayarlayın. Yön tuşlarına her bastığınızda saat zamanı 1 dk artacak veya azalacaktır. Yön tuşlarına basılı tutarsanız eğer 2 sn sonra zaman bi hayli hızlı bir biçimde değişir. Zaman ayarı ardından CLOCK tuşuna basarsanız ayar onaylanır.

 • 12 numaralı düğme

QUIET düğmesidir. Sessiz çalışma özelliğidur. Lakin bu serili klimalar için bu özellik mevcut değildir.

 • 13 numaralı düğme

X-FAN düğmesidir. Bu fonksiyon iç ünite evaporatördeki nemi kurutur küf oluşumunu önüne geçer. Klima soğutma veya nem alma modunda ise bu özelliği kullanabilirsiniz.

 • 14 numaralı düğme

LIGHT düğmesidir. İç ünite gösterge panelinin ışığını söndürmek veya açmak için kullanılır.

 • 15 numaralı düğme

Ağaç ve Ev Simgeli düğmedir. Bu fonksiyon bu seri klimalar için mevcut değildir.

 • 16 numaralı düğme

TEMP düğmesidir. Düğmeye bastığınızda klima ayar sıcaklığını, ortam sıcaklığını veya dış ortam sıcaklığını iç ünite göstergesinde görüntüleyebilirsiniz. Klima ilk çalıştırıldığında ayar sıcaklığı görüntülenecektir.

Ayrıca Bakınız.  Beko Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları