Klima Neden Çalışmaz? Detaylı Anlatım

01.03.2021
149
Klima Neden Çalışmaz? Detaylı Anlatım

Klima Neden Çalışmaz? Detaylı Anlatım

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Neden Çalışmaz? Detaylı Anlatım konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Neden Çalışmaz? Detaylı Anlatım başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Isıtma ve Soğutma Yapmıyor

Klimanız hem soğutma hem de ısıtma yapmıyorsa işte olabilecek nedenleri;

Klima Neden Çalışmaz?

Klima Neden Çalışmaz?

Klima Neden Çalışmaz?

  • Prizde problem olabilir

Priz çalışmıyorsa klima bundan dolayı çalışmıyor olabilir. Bu durumda prize akım geldiğinden emin olmalı veya konu ile ilgiliki yardımları uzman bir elektrikçiden almalısınız.

  • Açma-kapama düğmesinde problem olabilir

Klimalarda açma-kapama işlemi için düğmeler yer alır. Düğmenin arızalı olması sebebiyle klima çalışmıyor olabilir. Bu durumda uzman yardımı almanızda yarar mevcuttur.

  • Anakart arızalanmış olabilir

Klimaların beyni görevinde olan en mühim parçalardan biridir. Anakart arızalandığında klima hiçbir konumda çalışma yapmaz. Anakart tamir edilirse yahut değişimi yapılırsa sorun çözülebilir.

  • Display kartı arızalı olabilir

Klimanın display kartının arızalı olması sebebiyle de cihaz çalışmayabilir. Bu durumda kart değişimi ile arıza onarılabilir.

  • Kondansatör arızalı olabilir

Klima kondansatörünün arızalı olması sebebiyle sorun yaşıyor olabilirsiniz. Buna benzer durumlarda parçanın değişimi ile sorun giderilebilir.

  • Sensörlerde problem yaşanabilir

Klimada ısı algılayıcı görevde olan sensörlerde sorun var ise cihaz bundan dolayı de ısıtma ve soğutma işlevini sağlamıyor olabilir. Bu durumda parçada sorun olabilme ihtimali göz önünde bulundurularak uzman yardımı almak gerekir.

  • Kumandanın pili bitmiş olabilir

Klimalar uzaktan kumanda ile çalışan ve yön verilen cihazlardır. Kumanda pil ile çalışmaktadır. Klima çalışmıyorsa eğer kumanda pili bitmiş olabilir. Yeni pil alıp takarak kumandayı yeniden çalıştırmayı deneyin.

  • Kumanda arızalı olabilir

Kumanda arızalı ise cihazı açıp-kapatamaz ve istenen sıcaklık ayarı sağlanamaz. Cihaz da bundan dolayı çalışmaz. Klima kumandasının arızalı olma olasılığı olduğundan kumanda değişimi yapılıp cihaz yeniden denenebilir.

  • Klimanın gazı bitmiş olabilir

Klimanın çalışmasına kolaylık sağlayan gazının bitmiş olması yahut azalması durumu da çalışmamasına neden olabilmektedir. Gazının bittiğini kullanıcı olarak anlayamazsınız. Gaz bitmiş ise uzman ekipler aracılığıyla tespit edilebilir, müdahale sonrası da sorun çözümlenmiş olur.

Klima çalışmıyorsa eğer sözü edilen bu durumlardan biri yahut birkaçı söz konusu olabilir. Önemli olan arıza durumunun tespit edilerek çözümlenmesidir. Bunun için de Klima Servisi teknik desteğine başvurmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Klimanızın İşlevleri ve Modları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları