Sharp Crmc-A653JBEZ Isıtma Soğutma

24.02.2021
140
Sharp Crmc-A653JBEZ Isıtma Soğutma

Sharp Crmc-A653JBEZ Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Sharp Crmc-A653JBEZ Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Sharp Crmc-A653JBEZ Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Sharp markalı klimaların bir çok modeline uygun olan Crmc-A653JBEZ / Crmc-A489JBE0 / AYXP30EJ / AEX30EJ model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Sharp Crmc-A653JBEZ Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima kapalı biçimde ise açmak için “0 1” tuşuna bir kez basarak klimayı aktif hale getirin.
  • Klimayı ısıtma moduna almak için kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada bulunan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “güneş” sembolünü görene dek basın. “MODE” tuşunda gösterilen kırmızı renkteki güneş sembolünü kumanda ekranında görmeniz gerekir. Klima bu biçimde ısıtma moduna geçmiş olur.
  • Sıcaklık dereceleri için “0 1” konumlu tuşun sağında bulunan “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşlara basarak ve kumanda ekranını takip ederek ortam için en ideal sıcaklık derecesini seçebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı seçmeniz gerekir. Bunun için de “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşta görsel olarak fan hızı kademeleri bulunur. Bu kademelerden en uygun olanı seçebilirsiniz.
  • Yapılan bu değişikliklerden sonra klimanız ortamı ısıtmaya başlayacaktır.

Sharp Crmc-A653JBEZ Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima açık durumda değilse açmak için “0 1” tuşuna bir kez basmalı ve klimayı açmalısınız.
  • Ardından klimayı soğutma moduna almak için kumanda kapağını aşağıya doğru çekerek orada bulunan “MODE” tuşuna kumanda ekranında “kar” sembolünü görene kadar basmalısınız. “MODE” tuşunda gösterilen mavi renkteki kar sembolünü kumanda ekranında görmeniz gerekir. Böylelikle klima soğutma moduna alınmış olur.
  • Sıcaklık derecesini belirlemek üzere “0 1” tuşunun hemen sağında bulunan “▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Bu tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranını takip ederseniz ayarladığınız sıcaklığı da gözlemleyebilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızını seçmek adına “FAN” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşta görsel olarak fan hızı düzeyleri bulunur. Ortam için en ideal fan hızını seçebilirsiniz.
  • Yapılan işlemlerden sonra klimanız ortamı soğutmaya başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Viessmann Vitoclima 100-S Klimayı Enerji Tasarrufu Ayarında Çalıştırma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları