Sunny SDR/SDC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
128
Sunny SDR/SDC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Sunny SDR/SDC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Sunny SDR/SDC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Sunny SDR/SDC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Sunny SDR/SDC Kullanım Kılavuzu

Önemli Bilgi: Makalemizdeki mevcut bilgiler Sunny markalı SDR 09-R1 / SDR 12-R1 / SDR 18-R1 / SDR 22-R1 ve SDC 09-R3 / SDC 12-R3 / SDC 18-R3 / SDC 22-R3 model klimaların kumanda kullanımı ile alakalı bilgilerdir.

Sunny SDR/SDC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Sunny SDR/SDC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

TEMP düğmesidir. Isı ayarlamak için kullanılır. Düğmeye her bastığınızda ısı derecesi 1°C şeklinde düşer.

 • 2 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Uygun çalışma ayarının seçilmesini sağlar. Düğmeye her bastığınızda farklı çalışma modları çıkar. İstediğiniz bir çalışma ayarın seçebilirsiniz.

 • 3 numaralı düğme

SWİNG düğmesidir. Kanatçık yönlendirme düğmesi olarak bilinir. Düğmeye 1 kez basarsanız eğer otomatik swing devreye girer. Bir kez daha basarsanız eğer basılan pozisyonda kanatların hareketi durur. İstediğiniz hava üfleme kanadı yönünü bu düğme ile ayarlayabilirsiniz.

 • 4 numaralı düğme

ECONMY mod düğmesidir. Üretimden verilen değerlerde klimanın çalışmasını sağlar. Ekonomik mod olarak tabir edilir. Tasarruflu kullanım için tercih edilebilir.

 • 5 numaralı düğme

RESET düğmesidir. Uzaktan kumanda arıza veya elektromanyetik bozulma gibi nedenler ile anormal bir biçimde çalışırsa eğer sivri uçlu bir nesne yardımı ile RESET düğmesine basın. Uzaktan kumanda bu durumda normal hale gelebilir.

 • 6 numaralı düğme

DİGİTAL DİSPLAY düğmesidir. Düğmeye bastığınızda ekran kapanır, yeniden bastığınızda ekran aktif hale dönüşür.

 • 7 numaralı düğme

TEMP düğmesidir. Düğmeye her bastığınızda ısı ayarı 1°C yükselecektir. Isı ayarlamasını bi hayli hızlı bir biçimde yapmak için düğmeye basılı tutabilirsiniz. Parmağınızı düğmeden çektiğinizde ayarladığınız ısıda kalacak ve ayarladığınız ısıtma ayarında çalışma yapacaktır.

 • 8 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Fan hızı kontrolü sağlanır. Düğmeye her bastığınızda fan hızı değişir. Talep ettiğiniz üfleme hızı ayarlandığında klima ayarlanan fan hızında üfleme yapar.

 • 9 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Açma/kapama düğmesi olarak bilinir. Üniteyi açmak veya kapatmak istediğinizde bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 10 numaralı düğme

TIMER yani zamanlama düğmesidir. Zamanlayıcıyı açmak veya kapatmak için kullanabilirsiniz. TIMER ON klimanın açılma TIMER OFF klimanın kapatılma zamanlayıcısıdır.

 • 11 numaralı düğme

CANCEL düğmesidir. TIMER ayarlarını set etmek adına kullanılır.

 • 12 numaralı düğme

LOCK düğmesidir. Çocuk kilidini aktif etmek veya iptal etmek için kullanılır. Çocuk kilidi aktif olduğunda tüm düğmeler kilitlenir. LCD ekranda kilit durumu belirir. Düğmeye yeniden basıldığında kilit ve ekrandaki kilit durumu kaldırılmış olur.

AYRICA;

Bazı modellerde TURBO BUTTON düğmesi bulunmaktadır. Bu düğme yalnızca soğutma modunda kullanılabilir. İç ünite fan motorunun yüksek devirde çalışmasını sağlar. Yani ortamın daha bi hayli hızlı soğutulmasını sağlar.

Ayrıca Bakınız.  Vaillant ClimaVAIR Plus Salon Tipi Klimaların Özellikleri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları