Samsung Klima Isıtma Soğutma

24.02.2021
130
Samsung Klima Isıtma Soğutma

Samsung Klima Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Samsung Klima Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Samsung Klima Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde Samsung klimaların çoğu modeline uygun klimalar ile ilgili bilgi aktarılmıştır.

Samsung Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima açık durumda değilse ilk kez kumanda üzerindeki “POWER” tuşuna basarak klimayı aktif hale getirin.
  • Daha ardından “MODE” tuşuna basarak ısıtma modunu aktif etmeniz gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumandada bulunan sembollerin hizasında işaretler bulunacaktır. Böylelikle işaret en alttaki “güneş sembolü” ne gelene kadar bu tuşa basmaya devam edin. Böylelikle ısıtma moduna geçmiş olursunuz.
  • Ardından sıcaklık ayarı belirlemek üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını ▼ sıcaklığın azalmasını, ▲ sıcaklığın yükselmesini sağlar. Bu tuşları tercih ederek ekranda ayarladığınız sıcaklık derecesini de görüntüleyebilirsiniz.
  • Daha ardından fan hızını seçmek için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda ekranda değişen fan kademelerini görebilir, uygun bir kademe seçimi uygulayabilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını artıracaktır.

Samsung Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klimanız kapalı ise ilk kez kumanda aracılığıyla klimayı açmak gerekir. Bunun için de “POWER” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir.
  • Daha sonra mod seçimi için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Kumanda panelinin üst sol bölümünde farklı semboller mevcuttur. Ekrandaki işaret sol üstten ikinci sırada bulunan “kar sembolü” ne gelene dek bu tuşa basın. Bu değere geldiğinde klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Bir sıcaklık derecesi belirlemek adına “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. ▼ sıcaklığın azalmasını, ▲ sıcaklığın yükselmesini sağlar. Bu tuşlara bastıkça da değişen ısı derecesini ekranda gözlemleyebilirsiniz.
  • Belirli bir sıcaklık derecesi ayarladıktan sonra direk “FAN SPEED” tuşunu tercih ederek cihazın üfleme hızını belirlemelisiniz. Bu tuşa da her bastığınızda ekranda fan hızı için değişik kademeler belirecektir. Uygun bir kademeyi seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Klima Motoru Nasıl Değiştirilir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları