Hitachi RAR-1D3 Isıtma Soğutma

23.02.2021
137
Hitachi RAR-1D3 Isıtma Soğutma

Hitachi RAR-1D3 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Hitachi RAR-1D3 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Hitachi RAR-1D3 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde açıklanan bilgiler Hitachi markalı klimaların bir çok modeline uygun olan RAR-1D3 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Hitachi RAR-1D3 Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimanız açık değilse ilk kez açmanız gerekir. Bunun için kumanda panelindeki “ON/OFF” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir.
  • Daha sonra konum seçimi yapmak adına “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak konum seçimi uygulayabilirsiniz. Kumanda ekranına bakın. Ekranın üst bölümünde sırasıyla; otomatik, soğutma, nem alma ve ısıtma modlarına ait semboller mevcuttur. Bu sembollerden en sağdaki ısıtma modunu temsil eden güneş sembolüdür. Güneş sembolünün altında çizgi görülene kadar bu tuşa art arda basabilirsiniz.
  • Ardından sıcaklık derecesini ayarlamak üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken mutlaka kumanda ekranını kontrol edin, sıcaklık derecesini ekrandan görerek uygun bir sıcaklığı seçebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı için “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa da art arda basarak klimanın üfleme hızını artırmış olursunuz ve değişikliği de kumanda ekranından gözlemleyebilirsiniz. Uygun bir fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
  • Son işlemden sonra klima ortamı kısa bir sürede ısıtacaktır.

Hitachi RAR-1D3 Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klimanız açık durumda değilse önce açmak adına kumanda panelinde bulunan “ON/OFF” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Daha sonra konum seçimi için “MODE” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa art arda bastığınızda çalışma modları değişecektir. Kumanda ekranını kontrol edin. Ekranın üst tarafında sırasıyla; otomatik, soğutma, nem alma ve ısıtma modlarına ait semboller bulunur. Bu sembollerden soldan ikincisi soğutma modunu temsil eden kar sembolüdür. Bu sembolün altında çizgi görülene kadar, seçili hale gelene dek “MODE” tuşuna art arda basın.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşlara basarken bunun bunun yanında kumandanın ekranını da kontrol ederseniz ayarladığınız sıcaklığı kumanda ekranından görüntüleyebilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızını ayarlamak için “FAN” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak klimanın üfleme hızını ayarlamış olursunuz ve ayarladığınız fan hızını da yine kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
  • Yapılan son işlemden sonra klima ortamı kısa bir sürede soğutacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Kazan Klima Servisi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları