Mitsubishi Electric MSZ-FH Isıtma Soğutma

24.02.2021
136
Mitsubishi Electric MSZ-FH Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric MSZ-FH Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Mitsubishi Electric MSZ-FH Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Mitsubishi Electric MSZ-FH Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi Electric MSZ-FH Kirigamine Duvar Tipi Split Klima Serili 9.000 btu, 12.000 btu, 18.000 btu kapasiteli MSZ-FH25VE / MSZ-FH35VE / MSZ-FH50VE model, YENİ MSZ-LN Legendera Duvar Tipi Klima Serili 9.000 btu, 12.000 btu, 18.000 btu, 21.000 btu MSZ-LN25VGW / MSZ-LN35VGW / MSZ-LN50VGW / MSZ-LN60VGW / MSZ-LN25VGV / MSZ-LN35VGV / MSZ-LN50VGV / MSZ-LN60VGV / MSZ-LN25VGR / MSZ-LN35VGR / MSZ-LN50VGR / MSZ-LN60VGR / MSZ-LN25VGB / MSZ-LN35VGB / MSZ-LN50VGB / MSZ-LN60VGB model klima kumandası ile ilgili bilgilerdir.

Mitsubishi Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi kapalı ise açmak için kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Konum seçimi için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında çalışma modlarına ait olan semboller çıkacaktır. Klima ısıtma moduna getirileceği için kumanda ekranında “güneş” sembolü görmeniz gerekir. Bundan dolayı güneş sembolünü görene dek bu tuşa basmaya devam edin.
  • Sıcaklık ayarlaması için “TEMP -,+” yazan ▼ ve ▲ tuşlarını kullanabilirsiniz. Sıcaklık ayarını kumanda ekranında görebileceğiniz için ayarlamayı kumanda ekranına bakarak yapmanız gerekir.
  • İdeal ortam sıcaklığı ardından fan hızı belirlemeniz gerekir. Fan hızı ayarlaması için de “FAN” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranını takip edin, fan hızı kademeleri değişecektir. Değişiklikler de kumanda ekranına yansıyacağı için fan hızı kademesini gözlemleyebilirsiniz. Böylelikle ortama en uygun fan hızını seçin.
  • Ayarlardan kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını yükseltmeye başlayacaktır.

Mitsubishi Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açık durumda değilse kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Soğutma konumu seçmek için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa bastıkça umanda ekranında çalışma konumlarına ait semboller çıkar. Klima soğutma sembolüne getirileceği için ekranda “kar” sembolü görmeniz gerekir. Bu sembolü görene kadar bu tuşa basmaya devam etmeniz gerekir.
  • Ardından sıcaklık ayarı belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP -,+” yazan ▼ ve ▲ tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranını da takip edin, ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için en ideal dereceyi seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık ayarını tespit ettikten sonra fan hızı seçmelisiniz. Bunun için de “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça aynı anda kumanda ekranını da takip edin, fan hızı kademelerinde değişiklik olacaktır. Ortam için en uygun fan hızını da bu biçimde seçebilirsiniz.
  • Yapılan ayarlardan sonra klima kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Sigma Klima Soğutma Moduna Nasıl Alınır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları