Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

27.02.2021
311
Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Baymak Klima Anti-F Modu

Baymak Elegant Plus model klimalara ait kumandalarda bulunan bir çok fonksiyon tuşu her bir kullanıcısı aracılığıyla merak edilir. Makalemizde yer vereceğimiz konu Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir? konusu ile ilgili olacaktır. Fonksiyon ayrıntı kısmını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki metni inceleyiniz.

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Baymak Klimada Anti-F Fonksiyonu Nedir?

Özel kurutma ve anti-küf özelliğidur.

Fonksiyon Hakkında Kısa Bilgi

  • Klima soğutma, nem alma ve otomatik çalışma modlarında kullanıldıktan sonra aktif hale gelebilir.
  • Fonksiyon aktifken klima kapanmadan önce 3 dk. süre ile düşük fan hızında ısıtma yahut fan modunda çalışır, klimanın evaporatörü kurutulur.
  • Bu işlem evaporatörün kuru kalmasını sağlar. Bunun yanında ise küf oluşmasına ve küf sonucu meydana gelebilecek kötü kokular önlenmiş olur.
  • Fonksiyon fabrika ayarlarında pasif durumdadır.

Fonksiyonu Açma

  • Klima kapalıyken kumandayı klimaya doğru tutarak 1 kere fakat daimi olarak Anti-F düğmesine basmalısınız. 5 bip sesinin üstüne bir 5 bip sesi daha duyulur. Böylelikle fonksiyon aktifleşmiş olur. Klima artık soğutma, nem alma ve otomatik modlarında çalıştıktan sonra kapatmak istediğinizde, kapanmadan önce 3 dk. kadar ısıtma yahut fan modunda çalışarak evaporatörü kurutur ve ardından kapanır.

Fonksiyonu iptal etmek isteğe göre klima kapalıyken kumandayı klimanıza doğru tutun 1 kere daimi olacak biçimde Anti-F düğmesine basılı tutun. 5 bip sesi üzerine 3 bip sesi daha duyulur. Fonksiyon iptal edilir ve pasif hale gelir.

Fonksiyon aktifken klima tamamen kapanmadan yeniden çalıştırılması önerilmemektedir.

Fonksiyon uyku modundayken yahut zamanlayıcı kapanış zamanına ayarlıyken çalışmamaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Samsung Klimaanlage Heat-Modus
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları