Mitsubishi Electric Isıtma Soğutma

24.02.2021
144
Mitsubishi Electric Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Mitsubishi Electric Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Mitsubishi Electric Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi Electric markalı eski model klimalara uygun kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Mitsubishi Electric Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

 • Klima iç ünitesi kapalı ise önce açmak için kumanda üzerinde bulunan “ON/OFF” tuşuna basın.
 • Daha sonra ısıtma modu seçeneği için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuş çalışma konumu seçimi için uygundur. Arka arkaya basılarak çalışma modu seçilebilir. Klima ısıtma moduna getirileceği için ekranda görülmesi gereken sembol “güneş sembolü” dür. Güneş sembolü ekranda belirdiğinde cihaz ısıtma moduna alınmış demektir.
 • Sıcaklık derecesini kumanda kapağı kapalı durumdayken “▼ ve ▲” sembolleri bulunan tuşlarla ayarlayabilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranını takip edin, sıcaklık derecesini görebilir ve ortam için en uygun sıcaklığı seçebilirsiniz.
 • Dilerseniz “FAN” tuşuna basarak cihazın üfleme hızını da ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa bastığınızda bunun yanı sıra kumanda ekranını takip edin, kademelerde değişiklikler olacaktır. Ortama uygun bir fan hızını bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
 • Yapılan işlemler neticesinde klima kısa bir sürede ortam ısısını artıracaktır.

Mitsubishi Electric Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

 • Klima iç ünitesi kapalı biçimde ise önce kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi açık konuma getirin.
 • Soğutma modunu seçmek için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuş çalışma konumunu seçmek için kullanılır. Arka arkaya bastığınızda kumanda ekranında çalışma modlarına ait semboller çıkar. Bu sembollerden “kar sembolü” soğutma modunu temsil eder. Kar sembolü belirdiğinde tuşa basmayı bırakın, soğutma modunu seçmiş olursunuz.
 • Sıcaklık derecesi belirlemek için kumanda kapağını kapatın. Dış kapak üzerinde bulunan “▼ ve ▲” sembolleri olan tuşları kullanmalısınız. Bu tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranını da takip ederek uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
 • Dilerseniz ardından cihazın üfleme hızını seçebilir. Bunun için de “FAN” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak ekranda farklı fan hızı kademeleri görüntüleyebilir ve en uygun fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
 • İşlemler ardından klima kısa bir sürede ortam ısısını azaltacaktır.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi Electric markalı bir çok klimaya uygun kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Ayrıca Bakınız.  Evaporatör Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Mitsubishi Electric Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

 • Öncelikle iç ünite kapalı ise açmanız gerekir. Bunun için de kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna basmanız gerekir.
 • Klima iç ünitesi açıldıktan sonra konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için kumanda üzerinde turuncu renkle gösterilen alandaki tuşa basmalısınız. Bu tuş konum seçimi hususunda size yol gösterecektır. Tuşa bastıkça kumanda ekranını takip edin, çalışma konumlarına ait semboller ekranda çıkacaktır. “güneş” sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna alınmış olur.
 • Konum seçiminden sonra sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “▼ TOO WARM ve ▲TOO COOL” tuşlarını kullanmalısınız. “▼ TOO WARM ile sıcaklık derecesi düşürülür, ▲TOO COOL ile sıcaklık derecesi yükseltilir. Kumanda ekranını takip ederek ortam için en ideal sıcaklık derecesini seçebilirsiniz.
 • Daha sonra dilerseniz konum seçme tuşunun altında bulunan “pervane” sembolü olan fan tuşuna basarak fan hızı kademesi seçebilirsiniz. Bu tuşa bastıkça da kumanda ekranına bakın, farklı fan hızları çıkacaktır. Yine uygun bir fan hızı kademesi seçmelisiniz.
 • Yapılan bu son işlemden sonra klima ortam sıcaklığını artırmaya başlayacaktır.

Mitsubishi Electric Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

 • Öncelikle iç ünite kapalı durumdaysa kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi açın.
 • Ardından konum seçimi yapılması gerekir. Kumanda üzerinde turuncu renk ile gösterilen alandaki tuş konum seçme tuşudur. Bu tuşa basarak çalışma modu seçimi uygulayabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranını takip edin çalışma konumlarına ait farklı semboller göreceksiniz. “kar” sembolü gördüğünüzde klima soğutma moduna alınmış olur. Bu tuşa basmayı bırakabilirsiniz.
 • Konum seçiminden sonra sıcaklık derecesi ayarlamak için “▼ TOO WARM ve ▲TOO COOL” tuşlarına basmalısınız. “▼ TOO WARM ile sıcaklık derecesi azaltabilir, ▲TOO COOL ile sıcaklık derecesi artırabilirsiniz. Tuşlara bastıkça bunun yanı sıra kumanda ekranını takip ederek ayarladığınız sıcaklığı da gözlemleyebilirsiniz.
 • Ardından dilerseniz konum seçimi tuşunun hemen altında bulunan “pervane” sembolü olan fan tuşuna basabilir ve cihazın üfleme hızını seçebilirsiniz. Tuşa bastıkça kumanda ekranını da takip edin, bu biçimde ayarladığınız fan kademesini de gözlemleyebilirsiniz.
 • İşlemlerden sonra klima ortam sıcaklığını azaltmaya başlayacaktır.

Önemli Bilgi: Sayfamızda bulunan bilgiler Mitsubishi Electric markalı klimaların bir çok modelini çalıştıran kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Ayrıca Bakınız.  Termometre Nedir, Çeşitleri ve Özellikleri

Mitsubishi Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Klima iç ünitesi açık değilse kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi aktif hale getirin.
 • Ardından çalışma modu seçimi için turuncu renkte olan ve dört farklı sembolü olan tuşa basın. Bu tuş çalışma modu seçimi hususunda size yol gösterecektır. Tuşa her bastığınızda kumanda ekranına bakın. Farklı çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranında belirecektir. Klimayı ısıtma moduna alacağınız için kumanda ekranında “güneş” sembolünü görmeniz gerekir. Bu sembolü görünce tuşa basmayı bırakın.
 • Sıcaklık ayarlaması için “▼ TOO WARM ve ▲ TOO COOL” tuşlarını kullanmalısınız. ▼ TOO WARM tuşu sıcaklık derecesini her zaman düşürür, ▲ TOO COOL tuşu ise sıcaklık derecesini her zaman yükseltir. Tuşlara basıp ekranı takip ederek ortam konforu için en ideal sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.
 • Ardından cihazın üfleme hızını seçmek için bu konum seçme tuşunun hemen sağında bulunan mavi renkteki “pervane” sembolü olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa da art arda bastıkça fan hızını değiştirmiş olursunuz. Kumanda ekranına bakarak ayarladığınız fan hızı kademesini de gözlemleyebilirsiniz.
 • Yapılan ayarlardan sonra klima kısa bir sürede ortamın sıcaklığını yükseltecektir.

Mitsubishi Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Klima iç ünitesi açık konumda değilse kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi açık hale getirin.
 • Daha sonra çalışma modu seçimi için turuncu renkte olan ve dört ayrı sembolü bulunan tuşa basmanız gerekir. Bu tuş çalışma konumu seçiminde işinize yarayacaktır. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranına bakın, çalışma modlarına ait sembolleri de ekranda gözlemleyebilirsiniz. Ekranda “kar” sembolü gördüğünüz zaman bu tuşa basmayı bırakın. Cihazı bu biçimde soğutma moduna almış olursunuz.
 • Sıcaklık derecesi ayarlaması için “▼ TOO WARM ve ▲ TOO COOL” tuşlarını kullanabilirsiniz. ▼ TOO WARM tuşu ile sıcaklık derecesi her zaman azaltılır, ▲ TOO COOL tuşu ile sıcaklık derecesi her zaman artırılır. Bu tuşlara bastıkça bunun yanı sıra kumanda ekranını da takip ederseniz ortam için en ideal sıcaklığı seçebilirsiniz.
 • Daha sonra cihazın üfleme hızını belirlemek adına konum seçme düğmesinin sağında bulunan mavi renkteki “pervane” sembolü olan tuşu kullanabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademesi değişecektir. Kumanda ekranını takip ederek ortam için ideal fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
 • İşlemlerden kısa süre sonra klima ortamın sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Klima Neden Soğutmaz? Detaylı Anlatım

Önemli Bilgi:Sayfamızda açıkladığımız bilgiler Mitsubishi Electric markalı klimaların bir çok modelini çalıştıran kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Mitsubishi Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Klimanızın iç ünitesi kapalı ise kumandadan açmanız gerekir. Bunun için de önce “ON/OFF” tuşuna basmalısınız.
 • Ardından klimayı ısıtma moduna almak için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuş klimayı çalıştırma modlarının seçimi için kullanılır. Tuşa bastıkça cihazın tüm çalışma modlarına ait semboller kumanda ekranında sırasıyla belirir. Burada mühim olan HEAT yazısı ile gösterilen “güneş sembolü” nü kumanda ekranında görebilmektir. Klima bu biçimde ısıtma moduna alınmış olur.
 • Ardından sıcaklık derecesini ayarlamak gerekir. Bunun için de açma/kapama tuşunun hemen sağında bulunan “TOO WARM ▼ ve TOO COOL ▲” tuşlarını kullanmalısınız. TOO WARM ▼tuşu sıcaklık derecesinin azalmasını sağlar, TOO COOL ▲tuşu sıcaklık derecesinin artmasını sağlar. Kumanda ekranını takip edin, ayarladığınız sıcaklık değerini de gözlemleyebilirsiniz.
 • Sıcaklık derecesinden sonra fan hızı seçimi için “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa art arda basarak cihazın üfleme hızı kademelerini kumanda ekranında görebilir ve ortam için uygun bir fan hızı seçebilirsiniz
 • İşlemlerden sonra klima ısıtma yapacaktır.

Mitsubishi Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Klima iç ünitesi kapalı durumda ise önce iç üniteyi açmak gerekir. Bunun için kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna 1 kez basmalısınız.
 • Daha sonra klimayı soğutma moduna almak adına “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuş aracılığıyla cihaz bir çok çalışma modunu kumanda ekranına yansıtır ve hangi modu seçmeniz gerektiğini gösterir. Burada mühim olan COOL yazısı ile gösterilen “kar sembolü” nü kumanda ekranında görmektir. Böylelikle klima ortam sıcaklığını düşürecek konuma yani soğutma moduna geçmiş olur.
 • Sıcaklık derecelerini seçmek üzere “TOO WARM ▼ ve TOO COOL ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. TOO WARM ▼tuşu sıcaklık derecesini azaltır, TOO COOL ▲tuşu sıcaklık derecesini artırır. Tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklık değerini gözlemleyebilirsiniz.
 • Sıcaklık derece ayarı ardından fan hızı seçmek için “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa art arda basıp, kumanda ekranını takip ederseniz fan hızı kademelerini gözlemleyebilirsiniz. Ortam için ideal olan fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
 • İşlemlerden sonra klima soğutma yapacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları