Arçelik Portatif Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
144
Arçelik Portatif Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Arçelik Portatif Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Arçelik Portatif Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Arçelik Portatif Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Arçelik Portatif Klima Kumanda Kullanımı

Önemli Bilgi:Makalemizde anlatacağımız bilgiler Arçelik 12210 P / 09210 P model portatif klima kumanda kullanımı ile alakalı bilgilerdir.

Arçelik Portatif Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Arçelik Portatif Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Klimayı açmak veya kapatmak istediğinizde düğmeyi kullanabilirsiniz. Klima açıkken ON/OFF düğmesine basarsanız klima kapanır, klima kapalıyken ON/OFF düğmesine basarsanız klima açılır.

 • 2 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Klimayı çalıştırma modu seçme düğmesi diyebiliriz. Düğmeye her bastığınızda sırası ile;

Soğutma – Kurutma – Sadece Fan – Isıtma modu çıkar. İstediğiniz çalışma modunu seçebilirsiniz.

 • 3 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Klimada üfleme hızı ayarı yapmanıza yardımcı olmaktadır. Düğmeye her bastığınızda iç ünite fan hızı değişir. Sırası ile;

Yüksek – Orta – Düşük fan hızı ayarı uygulayabilirsiniz.

 • 4-5 numaralı düğmeler

Isı ayar düğmeleridir. ▲ ile ısı ayarı yükselir, ▼ ile ısı ayarı düşer. Aynı zamanda bu düğmeler ile saat ayarı, zamanlayıcı ayarı da yapılabilmektedir.

 • 6 numaralı düğme

SMART düğmesidir. Akıllı mod düğmesi diyebiliriz. Düğmeye bastığınızda ünite açık veya kapalı oluşundan bağımsız olarak akılı moduna geçer. Bu modda sıcaklık ve fan hızı gerçek oda sıcaklığına göre otomatik olarak ayarlanmaktadır.

 • 7 numaralı düğme

SWİNG düğmesidir. Hava kanatçık yönlendirme düğmesidir. Düğmeye bir kez basarsanız kanatlar havanın akış yönünü değiştirmek için salınır. Bir kez daha aynı düğmeye basarsanız salınım yani kanatçık hareketi durur. Klimanın kullanım moduna göre hava kanatçık yönünü bu biçimde ayarlayabilirsiniz.

 • 8 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Uyku modu düğmesi denilebilir. Uyku modu soğutma, ısıtma veya kurutma modunda ayarlanabilmektedir. Daha rahat uyku ortamı için klimanızı gece uyku modunda çalıştırabilirsiniz.

 • 9 numaralı düğme

I FEEL düğmesidir. Uzaktan kumanda içinde bulunan sıcaklık sensörünü etkinleştirmektedir. Sensör etrafındaki sıcaklığı algılayabilir ve sinyali üniteye geri gönderebilir. Ünite de maksimum rahatlık sağlamak adına ayarlanabilir. Fonksiyonu devre dışı bırakmak için düğmeye 5 sn. kadar basılı tutmanız yeterli gelmektedir.

 • 10 numaralı düğme

SAAT düğmesidir. Klima saatini ayarlamak için kullanılır. Saat ve dakika ayarını 4-5 ok yön tuşları ile uygulayabilirsiniz. Klima zamanlayıcısı için klimanın saat ayarı gerekir. Bundan dolayı zamanlayıcıyı kullanmak için klima saatini ayarlamanız gerekmektedir.

 • 11-12 numaralı düğmeler

TIMER OF/TIMER ON düğmesidir. Zamanlayıcıyı açmak için TIMER ON kapatmak için TIMER OFF düğmelerini kullanabilirsiniz. TIMER ON düğmesine basarak klimanın açılma zamanını TIMER OFF düğmesine basarak klimanın kapanacağı zamanı seçebilirsiniz. Zamanlayıcı özelliğini iptal etmek için TIMER ON düğmesine “bip” sesi duyana kadar basmalısınız.

 • 13 numaralı düğme

SUPER mod düğmesidir. Hızlı soğutma-ısıtmayı başlatmak veya durdurmak için kullanılan düğmedir. Düğmeye basın. Klima fan hızını otomatik olarak yüksek dereceye ve sıcaklık ayarını 18°C ye ayarlar. Hızlı ısıtma otomatik fan hızında çalışır. Sıcaklık ayarını otomatik olarak 32°C ye ayarlar. Soğutma kontrolünü kapatmak için uzaktan kumanda veya kontrol paneli zaman ayarı açık/kapalı, saat, dimmer, ı feel ve swing dışındaki herhangi bir düğmeye basabilirsiniz.

 • 14 numaralı düğme

DIMMER düğmesidir. Ünite ışığını ve ekranını kapatmak için kullanılır. Işık kapalıyken alınan sinyalle ışık yeniden açılır.

Ayrıca Bakınız.  Isısan High Life Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları