Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma

24.02.2021
182
Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma

Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Bosch R11HG-E / R11CG-E Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Bosch markalı bir çok klimayı çalıştırmakta olan R11HG-E / R11CG-E model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Bosch R11HG-E / R11CG-E Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç ünite kapalı durumdaysa kumandadan “ON/OFF” tuşuna basın ve iç üniteyi açın.
  • Ardından çalışma konumu seçimi için “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa art arda basarsanız çalışma modlarına ait sembolleri kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz. Kumanda ekranını takip ederek ekranda “güneş” sembolünü görmeniz gerekir. Bu sembol belirdiğinde klima ısıtma moduna geçmiş demektir.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi belirlemek üzere “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara art arda basarak sıcaklık ayarını düşürebilir yahut yükseltebilirsiniz. Bu sıcaklık değeri kumanda ekranına yansıyacaktır.
  • Ardından fan hızı belirlemek için “FAN SPEED” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa da art arda bastıkça fan hızı kademeleri değişecektir. Kumanda ekranına bakarsanız değişen değerleri görebilir ve uygun bir fan hızını seçebilirsiniz.
  • İşlemden sonra klima ısıtma yapacaktır.

Bosch R11HG-E / R11CG-E Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalı durumdaysa açık konuma getirmeniz gerekir. Bundan dolayı kumandadan “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak klima iç ünitesini açmalısınız.
  • Daha sonra çalışma konumu seçimi için “MODE” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranına da bakarsanız farklı çalışma modlarını gözlemleyebilirsiniz. Kumanda ekranına bakın “kar” sembolü gördüğünüzde tuşa basmayı bırakın.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi ayarlaması için “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça aynı anda kumanda ekranına da bakarak ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı seçmek gerekir. Bunun için “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak fan hızı kademesini değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik kumanda ekranına da yansıyacaktır. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Son işlemden sonra klima kısa bir sürede soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Samsung Klimaanlage Heat-Modus

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları