Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?

26.02.2021
143
Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?

Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Regal Klimayı Uyku Moduna Alma

Regal klimanızı uyku moduna almak için aşağıdaki bilgileri inceleyerek uygulayabilirsiniz. Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır? sorusunun yanıtı geniş bir şekilde sunulmuştur.

Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?

Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?

Regal Klimada Uyku Modu Nedir?

Uyku sırasında odanın aşırı soğumasını veya ısınmasını engelleyen fonksiyondur. Klima uyku sırasında uyku için en uygun konfor ve minimum ses düzeysi ile çalışmaktadır.

Regal Klimada Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?

Kumandanız üzerinde bulunan “ay ve yıldızlar” sembollü düğmeye bastığınızda cihaz uyku moduna alınır.

Uyku modu iç ve dış ünite ses düzeysini düşürmektedir. Oda içinde kullanıcı konforu sağlanmakta ve mahal dışındaki çevre sakinlerinin de gürültü kaynaklı oluşabilecek hastalıkları önlenmiş olur.

Uyku Modu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Regal klimanızı uyku moduna aldığınızda cihaz soğutma modunda ise; klimanız ilk 1 saatin sonunda oda sıcaklık ayarını 1°C, ikinci 1 saatin sonunda 1°C daha yükseltir. 6 saat kadar bu sıcaklık değerinde çalışır ve ardından uyku modu sonlanır.
  • Regal klimanızı uyku moduna aldığınızda cihaz ısıtma modunda ise; Klimanız ilk 1 saatin sonunda oda sıcaklık ayarını 2°C, ikinci 1 saatin sonunda 2°C daha düşürür. 6 saat kadar daha bu derecede çalışır sonra uyku modu sonlanır.
  • Uyku modu tamamlandığı zaman klima tamamen kapanır.
  • Uyku modu seçildikten sonra ortalama 3 dakika içinde klima gösterge ışığı söner.
  • Uyku modu ile otomatik kapama modu birlikte çalıştırılabilir. Yani klimayı uyku moduna aldıktan sonra otomatik kapama ayarı da uygulayabilirsiniz.
  • Uyku modu seçildikten sonra EKO işlevi devreye alınabilir. EKO işlevi gereği ayarlanabilir sıcaklık aralığında kısıtlamalar oluşabilir.
  • Uyku modu ve EKO işlevi birlikte devreye alındıysa uyku modunu yahut EKO işlevini talep ederseniz iptal edebilirsiniz.

DİP NOT:Uyku modunda en düşük fan hızını seçtiğinizde kumandanızda “ULTRA SESSİZ” simgesi görüntülenir. Ayrıca uyku modu devredeyken klimanın çalışma kapasitesi düşebilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Hastalıkları Nelerdir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları