Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor

27.02.2021
654
Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor

Klimayı kapatmaya çalışıyorsunuz kapanıyor fakat ön panel kapağı açık kalıyorsa bu durumda bir çok neden olabilmektedir. Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor sorusunun yanıtı aşağıda geniş bir şekilde bulunmaktadır.

Klima Kapanıyor Ama Panel Açık

Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor ise;

Kumanda pilini değiştirmeyi deneyin.

Kumanda pili bitmiş veya azalmış olabilir. Klima kumandanızın pilini yenisi ile değiştirerek yeniden deneme yapın. Daha sonra kumanda testi ile kumandanın çalışıp çalışmadığına bakın. Telefonunuzun kamerası ile veya varsa eğer flash ile kumandanın ön yüzündeki sensörü kamera merceğine yerleştirin. İyice yakınlaştırın. Daha ardından kumanda üzerinden herhangi bir tuşa basarak kumanda ışığının yanıp yanmadığına bakın. Işık yanmıyorsa kumanda arızalı demektir. Bu hususta servis yardımı almanız gerekir.

Ön paneli kapatan bir obje olup olmadığına bakın.

Klima iç ünitesindeki hava çıkış kanatlarının rahat hareket etmesi gerekir. Önüne bir obje var ise hareketi kesiliyor olabilir. Bundan dolayı kapanmıyor olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise klima iç ünitesinin ön panel kanatlarının önünü açmanız gerekir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Neden Isıtmaz? Detaylı Açıklama ve Çözüm
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları