Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
145
Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Gree Ticari Salon Tipi Kullanma Kılavuzu

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Gree markalı Inverter Ticari Salon Tipi Klima Kumanda kullanım bilgisi ile alakalıdır. Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumanda Kullanımı bilgisini inceleyiniz.

Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Gree Ticari Salon Tipi İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

Klimayı açmak veya kapatmak için kullanılır. İç ünite kapalıyken basıldığında klima açılır, iç ünite açıkken basıldığında klima kapanır. Klimayı kullanmak istediğinizde veya kapatmak istediğinizde bu düğmeye basabilirsiniz.

 • 2 numaralı düğme

MODE düğmesi. Uygun çalışma modu seçmek için kullanabilirsiniz. Düğmeye bastığınızda klimanın çalışma modları değişir. İstediğiniz bir çalışma modu seçebilirsiniz. Çalışma modları aşağıda sıralanmıştır:

AUTO → COOL → DRY → FAN → HEAT şeklinde değişir. İstediğiniz bir çalışma modunu seçebilirsiniz.

 • 3 numaralı düğmeleri

“+” ve “-“ düğmeleridir. Düğmelerin 2 ayrı işlevi mevcuttur.

1-Sıcaklık ayarı yapılabilir. Düğmelere her basıldığında sıcaklık ayarı 1°C artar veya azalır. Düğmelere uzun süre basılı tutulduğunda uzaktan kumanda üzerindeki ayar hızla değişir. İstenen süreye geldiğinde ise düğmeye basmayı bırakmanız gerekir.

2-TIMER ON/TIMER OFF/CLOCK ayarları yapılabilir. Yani klimada zamanlayıcı ayarı yapabilir veya saat ayarını uygulayabilirsiniz.

 • 4 numaralı düğme

FAN düğmesi. Fan devrinin çevrimsel olarak ayarlanabileceği düğmedir. Düğmeye her basıldığında fan devri değişir. Sırası ile;

AUTO → DÜŞÜK → ORTA → YÜKSEK şeklinde değişmektedir. Talep edilen bir fan hızı ayarlanabilir.

 • 5 numaralı düğme

Salınım düğmesidir. Düğmeye basıldığı zaman fan üfleme kanadı aşağı yukarı salınım yapar. İstenen bir salınım açısı belirlendiğinde düğmeye yeniden basılarak üfleme kanadı hareketi durdurulur.

 • 6 numaralı düğme

Salınım düğmesidir. Düğmeye basıldığı zaman fan üfleme kanadı sola ve sağa salınım yapar. İstenen bir salınım açısı belirlendiği zaman düğmeye yeniden basıp üfleme kanadı hareketini durdurabilirsiniz.

 • 7 numaralı düğme

HEALTH/SAVE düğmesidir.

HEALTH Fonksiyonu

Bu düğmeye basıldığında kumanda aşağıda bulunduğu gibi değişmektedir:

HEALTH → AIR → AIR HEALT → no display

► HEALTH seçildiğinde bu fonksiyon devreye alınır.

► AIR seçildiğinde bu fonksiyon devreye alınır.

► AIR HEALTH seçildiğinde bu fonksiyon devreye alınır.

► Kumanda üzerinde görüntü yoksa AIR ve HEALTH özelliği kapatılır.

► AIR özelliği bazı modellerde kullanılmamaktadır.

► HEALTH özelliği modellerin bir bölümünde kullanılabilir.

SAVE Fonksiyonu

Klima soğutma modunda SAVE düğmesine basılırsa eğer ünite SAVE modunda çalışma yapar. Uzaktan kumanda ekranlarında çift nixie görüntü tüpünde “SE” değeri görüntülenmektedir. Klima bu fonksiyonda otomatik devirde çalışma yapar. Ayar sıcaklığı yapılamaz. Bu moddan çıkmak için yeniden SAVE düğmesine basılabilir. Klima orijinal ayar devrine yeniden döner ve ayar sıcaklığına geçer. Yalnız bu fonksiyon modellerin bir bölümünde uygulanabilmektedir.

 • 8 numaralı düğme

X-FAN düğmesi. Soğutma veya kurutma modunda bu düğmeye basılırsa eğer kumanda üzerinde “X-FAN” kişiliği görünür ve fonksiyon başlatılır. Bu özelliği iptal etmek için yine aynı düğmeye basabilirsiniz.

X-FAN özelliğini çalıştırdıktan sonra üniteyi kapatırken iç fan, iç ünitede kalan suyu kurutmak adına düşük devirde bir süre kadar çalışmaya sürecektir.

 • 9 numaralı düğme

TEMP düğmesidir. Bu düğmeye bastığınızda iç ünite ekranından iç ayar sıcaklığı, iç ortamı sıcaklığı veya dış ortamın sıcaklığı görüntülenebilmektedir. Sıcaklık kumanda ile çevrimsel olarak ayarlanabilmektedir. Dış ortam sıcaklığı bazı modellerde seçilemez. Sadece iç ünite çift-8 ekrana sahip modeller için geçerli olan bir fonksiyondur.

 • 10 numaralı düğme

TIMER düğmesidir.

ON durumunda düğmeye basıldığında TIMER OFF ayarlanabilir. Bu durumda HOUR ve OFF karakterleri yanıp sönecektir. “+” ve “- “ düğmelerine 5 sn. içinde basılırsa TIMER ON zaman ayarı yapılabilir. “+” ve “-“ düğmelerine bastığınızda zaman ayarı yarım saat azalabilir yahut artabilir. Yaptığınız ayarı onaylamak için TIMER düğmesine yeniden basmanız gerekir.

OFF durumunda düğmeye basıldığında TIMER ON ayarlanabilir. Bu durumda “+” ve “-“ düğmeleri ile zaman ayarını uygulayabilirsiniz. Yaptığınız ayarı kaydetmek için yine TIMER düğmesine basmanız yeterli gelmektedir.

Zaman ayarı arası 0.5-24 saat arasıdır. İki işlem içindeki zaman aralığı 5 sn. yi geçmemelidir. Aksi halde kumanda ayar durumundan otomatik olarak çıkacaktır.

 • 11 numaralı düğme

TURBO düğmesi. Hızlı soğutma ve ısıtma işlemi için tercih edilir. Düğmeye basıldığında kumandada TURBO kişiliği görünür. Düğmeye yeniden basıldığında fonksiyondan çıkılır ve kumanda üzerindeki TURBO kişiliği kaybolur.

 • 12 numaralı düğme

SLEEP düğmesi. Uyku özelliği düğmesidir. Gece daha rahat ve rahat uyku geçirerek tasarruf elde etmek için uygulanması önerilen fonksiyondur. Gece terleme ve üşüme gibi durumların önüne geçer. Fonksiyonu iptal etmek için yine bu düğmeye basmanız yeterli gelmektedir.

 • 13 numaralı düğme

LİGHT düğmesi. İç ünite ekran ışığının açılmasını ve kapanmasını sağlar. Düğmeye basıldığında uzaktan kumanda üzerinde ampul simgesi belirir. Bu iç ünite ekran ışığının açık olduğunu anlamına gelir. Düğmeye yeniden basarak iç ünite ekran ışığını kapatabilirsiniz. Kumanda üzerindeki ampul simgesi kaybolacak ve ışık sönecektir.

AYRICA

Klimanızda çocuk kilidi özelliği da bulunmaktadır.

“-“ ve “+” düğmelerine aynı anda bastığınızda çocuk kilidi özelliği açılır. Kumanda üzerinde kilit sembolü belirir. Düğmelere yeniden basıldığında fonksiyon iptal olur ve kilit sembolü kaybolur.

Ayrıca Bakınız.  Haier YR-HD01 Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları