Sanyo RCS-3MVPS4E Isıtma Soğutma

23.02.2021
140
Sanyo RCS-3MVPS4E Isıtma Soğutma

Sanyo RCS-3MVPS4E Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Sanyo RCS-3MVPS4E Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Sanyo RCS-3MVPS4E Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Sayfamızda açıklanan bilgiler Sanyo markalı klimaların bir çok modelini çalıştırmakta olan RCS-3MVPS4E model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Sanyo RCS-3MVPS4E Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Öncelikle klima iç ünitesi kapalıysa “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Ardından konum seçimi yapmak için kumanda kapağını aşağıya doğru kaydırın ve açın. Orada sağ üst köşede bulunan “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” çıkana dek basmalısınız. Güneş sembolü çıktığı zaman tuşa basmayı bırakın, ısıtma modu aktif demektir.
  • Daha sonra ortam sıcaklığı için bir derece belirlemek gerekir. Bunun için de “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlara basarken mutlaka kumanda ekranını da kontrol edin, bu sayede ayarlanan sıcaklığı da görmüş olursunuz.
  • Son işlem olarak fan hızı seçmelisiniz. Bunun için de kullanacağınız tuş “FAN SPEED” tuşudur. Tuşa kumanda ekranını takip ederek art arda basın, bu sayede ayarlanan fan hızı kademesini de görmüş olursunuz.
  • İşlemler bitiminde klima ortama kısa bir sürede sıcaklık verecektir.

Sanyo RCS-3MVPS4E Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Öncelikle klima iç ünitesi açık değilse “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak üniteyi açın.
  • Ardından konum seçimi yapmak için kumandanın kapağını aşağıya doğru çekin. Orada sağ üst köşede “MODE” tuşu mevcuttur. Bu tuşa kumanda ekranında “kar sembolü” görene dek art arda basın. Kar sembolü çıktığında tuşa basmayı bırakın, soğutma modu bu biçimde ayarlanmış olur.
  • Daha sonra ortam için sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bundan dolayı “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşlara basarken öte yandan da kumanda ekranını kontrol ederek uygun bir sıcaklık ayarlayabilirsiniz.
  • Son işlem fan hızı kademesi ayarlamaktır. Bunun için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa kumanda ekranını takip ederek art arda basabilir, fan hızı kademelerinden birini tercih edebilirsiniz.
  • İşlemler bitiminde klima ortama kısa bir sürede serinlik verecektir.
Ayrıca Bakınız.  R51K-BGE Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları