Demirdöküm A3 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

28.02.2021
155
Demirdöküm A3 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm A3 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Demirdöküm A3 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Demirdöküm A3 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Demirdöküm A3 Kullanım Kılavuzu

Makalemizde Demirdöküm markalı A3 09 / A3 12 / A3 17 / A3 22 klima modellerinde kullanılan kumanda kullanımı ile alakalı bilgiler bulunmaktadır.

Demirdöküm A3 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm A3 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Klimayı açmak veya kapatmak istediğinizde kullanabileceğiniz düğmedir. Kapalı iken düğmeye bastığınızda klimanız açılır, açıkken düğmeye bastığınızda klimanız kapanır.

 • 2 numaralı düğme

X-FAN düğmesidir. İç ünite eşanjörü üzerinde biriken nemi atmak ve kötü kokuları önlemek için kullanılan fonksiyondur. Soğutma ve nem alma modlarında klima kapatıldıktan sonra iç ünite fanı 10 dk boyunca düşük fan hızı kademesinde çalışmaya devam eder. Bu fonksiyon AUTO, FAN ve ISITMA modunda kullanılamaz.

 • 3 numaralı düğme

CLOCK düğmesidir. Saat ayarının yapılmasını sağlar. Kumanda saat ayarını yapmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 4 numaralı düğme

(-) düğmesidir. – düğmesi ile sıcaklık ayarını ve saat ayarını düşürebilirsiniz.

 • 5 numaralı düğme

(+) düğmesidir. + düğmesi ile sıcaklık ayarını ve saat ayarını artırabilirsiniz.

 • 6 numaralı düğme

TIMER OFF düğmesidir. Zamanlayıcıyı kapatmak için kullanılır. Zamanlayıcıdan çıkmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 7 numaralı düğme

TIMER ON düğmesidir. Zamanlayıcısı açmak için kullanılır. Zamanlayıcıyı kullanmak için bu düğmeye basabilirsiniz.

 • 8 numaralı düğme

LIGHT yani aydınlatma düğmesidir. Bu düğmeye bastığınızda klima çalışır durumdaysa iç ünite göstergeleri aydınlanır. İç ünite göstergelerinin sönmesi adına yine aynı düğmeye basabilirsiniz.

 • 9 numaralı düğme

TURBO düğmesidir. Klima ısıtma ve soğutma modundayken kullanabileceğiniz bir düğmedir. Düğmeye bastığınızda fonksiyon aktif olur, ortam kısa bir sürede beklenen ısıtma yahut soğutmayı yapar. En kısa bir sürede sonuç almak için klimayı TURBO modunda çalıştırabilirsiniz. Cihaz TURBO modunda iken mod veya fan kademesi değiştirilir ise otomatik olarak fonksiyon iptal edilir.

 • 10 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Uyku özelliği diyebiliriz. Klima ısıtma yahut soğutma modunda iken aşırı sıcaklık artışı veya azalışından kaçınmak için önerilen bir moddur. Gece saatleri sırasında ayarlanabilir. Bu fonksiyon devredeyken klima kapatılmak istenip kapatılırsa fonksiyon devre dışı kalır. Ayrıca uyku modu OTOMATİK ve FAN modunda seçilemez.

 • 11 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Çalışma modunun seçilmesini sağlayan menü ayarı olarak da anılan düğmedir. Klimanın hangi modda çalıştırılacağını bu düğme kullanılarak karar verilir. Klima sırası ile şu modları gösterir:

AUTO → Otomatik mod

COOL → Soğutma modu

HEAT → Isıtma modu

DRY → Nem alma modu

FAN → Fan modu

Klimanızı hangi modda çalıştırmak istiyorsanız ekranda beliren simgelere göre o modu tercih ederek ısı ayarlaması uygulayabilirsiniz.

 • 12 numaralı düğme

Kanat yönlendirme düğmesidir. Düğmeye bir kez bastığınızda kanatların yönü aşağı yukarı olarak salınım yapmaya başlar. Düğmeye yeniden bastığınızda ise son konumda durur ve o kanat yönünde ısıtma/soğutma yapar.

 • 13 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Fan modu ortamdaki havanın istenen fan hızında sirkülasyonunu sağlamaktadır. Klima fan modunda iken ısıtma veya soğutma yapmamaktadır. Öncelikle MODE düğmesine basarak oradan FAN çalıştırma modunu seçmelisiniz. FAN modunu seçtikten sonra FAN düğmesi ile FAN hızını seçebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Viessmann VITOCLİMA 300-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları