Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

01.03.2021
639
Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Kumandası Üzerindeki Düğmelerin Görevi

Klimayı önceden kullanmamış yahut kullanmasına karşın kumanda üzerindeki simgelerin anlamlarını tam anlamıyla bilmeyen kullanıcılarımız aşağıdaki metni inceleyerek bilinçli olabilirler.

Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Klima Kumandasındaki Düğmelerin Anlamı Nedir?

  • Cool

Bazı kumandalarda Cool bazı kumandalarda ise kar işareti yer alır. Bu soğutma modu manasına gelmektedir. Yani yaz zamanında cihazı kar simgesinde yahut Cool konumunda çalıştırmanız gerekmektedir. Bunun yanında ortamı soğutmuş olursunuz.

  • Heat

Bazı kumandalarda güneş işareti bazı kumandalarda Heat yazısı yer alır. Bu ısıtma modudur. Yani kış aylarında klimanızı güneş simgesine alarak veya Heat moduna ayarlayarak ortamı ısıtabilirsiniz.

  • Dry

Nem alma modudur. Bazı klimalarda direk Dry yazısı yer alıyorken bazı klima kumandalarında damla işareti olabilmektedir. Nemli günlerde cihazı soğutma modunda çalıştırmak yerine nem alma yani Dry modunda çalıştırabilirsiniz.

  • Pervane işareti

Klima kumandasında pervane işareti var ise bu fan demektir. Kumanda üzerindeki üçgen simgesi otomatik modu simgeler. Kelime olarak karşılığı ise Auto olmaktadır. Fan hızını ayarlamak amacı ile bu modu kullanabilirsiniz.

  • Swing

Klimanın üflediği havayı sağa-sola veya yukarı-aşağı yönlendirme görevinde olan tuştur. Klimanın üfleme yönünü bu tuş aracılığıyla belirleyebilir, klimanın doğrudan size hava üflemesini engelleyebilirsiniz.

  • Timer

Zamanlayıcı diyebiliriz. Kullanıcı isteğine bağlı olarak klimanın açılmasını yahut kapanmasını sağlamakta olan zamanlayıcı tuşudur. Timer düğmesini tercih ederek cihazın zamanlayıcısını aktif hale getirebilir, istediğiniz zaman durmasını istediğiniz zaman çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  • On/Off

Açma kapama düğmesidir. Klimayı kapatmak istediğinizde yahut açmak istediğinizde bu tuşu kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  K-1038E-L Kumanda Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları