Demirdöküm A5 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

27.02.2021
156
Demirdöküm A5 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm A5 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Demirdöküm A5 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Demirdöküm A5 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Demirdöküm A5 Kullanım Kılavuzu

Önemli Bilgi: Makalemizde dile getirdiğimiz bilgiler Demirdöküm A5 Inverter 07/09/12/18/24 kapasiteli klima kumanda kullanımı ile alakalıdır.

Demirdöküm A5 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm A5 Inverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • MODE düğmesi

İşletme modu seçim düğmesidir. Düğmeye her bastığınızda cihazı çalıştırabileceğiniz işletme modu değişir. Sırası ile;

Otomatik → Soğutma → Isıtma → Havalandırma → Nem Alma modu çıkar.

Talep ettiğiniz modu seçerek ısı ayarı uygulayabilirsiniz.

 • FAN düğmesi

Klimanın üfleme hızını belirleyebileceğiniz düğmedir. Düğmeye her bastığınızda fan hızı değişir. Sırası ile;

Minimum devir → Düşük devir → Orta devir → Yüksek devir → Maksimum devir çıkar.

İstediğiniz bir fan hızını seçebilirsiniz.

 • Açma/kapama düğmesi

Klimayı açıkken kapatmanızı, kapalıyken de açmanızı sağlayan düğmedir. Bir kez basıldığında açılır, bir kez basıldığında kapatılır.

 • SWİNG düğmesi

Hava dağılımının açılması için kullanılan düğmedir. Hava kanatçıklarının yönü değişir. Kullanacağınız mode seçimine göre hava kanatçık yönünü seçebilirsiniz.

 • TURBO düğmesi

Soğutma ve ısıtma devresinde kullanılabilen mod düğmesidir. Klima turbo modunda gereğinden fazla ısıtma ve soğutma yapmaktadır.

 • ▲ düğmesi

Klimanın sıcaklık ayarını artırma, saat ayarını artırma görevinde olan düğmesidir. Her basıldığında zaman yahut sıcaklık ayarında artmalar olur.

 • ▼ düğmesi

Klimanın sıcaklık ayarını düşürme, saat ayarını düşürme görevindedir. Düğmeye her bastığınızda zaman ve sıcaklık ayarında düşmeler olur.

 • SLEEP düğmesi

Uyku modu ayar düğmesidir. Uyuma zamanlarındaki oda sıcaklığını ayarlayabilmeniz olabilecekdür. Ayarladığınızda sistem sıcaklığı otomatik olarak uyarlamaktadır.

Soğutma veya nem alma devresinde uyku modu etkinleştirilmiş ise sıcaklık bir saat içinde 1°C ve 2 çalışma saati ardından 2°C artırılmakta ve bu düzeyde tutulmaktadır.

Isıtma devresinde uyku modu etkinleştirilmiş ise sıcaklık bir saat içinde 1°C ve 2 çalışma saati sonunda 2°C azaltılmakta ve bu düzeyde tutulmaktadır.

 • I FEEL düğmesi

Uzaktan kumandanın sıcaklık sensörünü referans olarak tercih ederek iç ünitenin açılmasını bunun yanı sıra kapatılmasını sağlayan düğmedir. Oda sıcaklığı bu modda daha hassas ayarlanmaktadır. Daha fazla konfor sağlamak maksadıyla hava akımı daha iyi yönlendirilmektedir. Yalnız klima bu modda çalıştırıldığı zaman kumanda iç ünite yönünde olmalıdır. Bunun yanında uzaktan kumandanın iç ünitenin gönderdiği sinyali doğru biçimde alması sağlanmaktadır.

 • TIMER ON düğmesi

Klimayı programlamak istediğinizde bu düğmeye basabilir ▲ ve ▼ düğmeleri ile istediğimiz başlatma zamanını programlayabilirsiniz. Başlatma zamanını onaylamak için yine TIMER ON düğmesine basmanız gerekir.

 • TIMER OFF düğmesi

Klima programlama ardından kapatma zamanını ayarlamak için bu düğmeye basmanız gerekir.  ▲ ve ▼ düğmelerini tercih ederek kapatma zamanını ayarlayabilirsiniz. Durdurma zamanını onaylamak için de TIMER OFF düğmesine yeniden basmalısınız.

 • CLOCK düğmesi

Klima saatinin ayarlanmasını sağlayan düğmedir. Düğmeye bastığınızda ekranda saat göstergesi yanıp sönmeye başlar. Saat ve dakikayı ayarlamak için ▲ ve ▼ düğmelerini kullanabilirsiniz. Yaptığınız saat ayarını onaylamak için yeniden CLOCK düğmesine basmalısınız. Programlama ayarı yaparken saat ayarının yapılmış olması şarttır.

 • TEMP düğmesi

Sıcaklık ayar düğmesidir. Sıcaklık özelliği programlanan sıcaklığı ve iç ünite ekranındaki oda sıcaklığını göstermektedir. Sıcaklık değerlerinin gösterilmesi için kumanda üzerindeki TEMP düğmesine basılması gerekir. Sırası ile;

İstenen sıcaklık → Çevre sıcaklığı → Dış sıcaklık (bu fonksiyon bu modelde yoktur) yer alır.

 • LIGHT düğmesi

İç ünite ekran aydınlatmasını açmak yahut kapatmak için kullanılan düğmedir. Düğmeye 2 saniyeden az süre ile basıldığında ekran aydınlatması açılır, 2 saniyeden az süre ile basıldığında ekran aydınlatması kapatılır.

Bilmenizi İsteriz! Klima kumandasında bunun bunun yanında çocuk kilidi de bulunmaktadır. Bunun için ▲ ve ▼ düğmelerine aynı anda basmanız gerekir. Kumanda ekranında “kilit simgesi” yer alır. Kilidi kaldırmak için yine aynı düğmelere aynı anda basmanız yeterli gelmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Electra Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları