Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

24.02.2021
123
Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Alarko Carrier X-Power Fresh QHC024DS model klima kumandası ile ilgili bilgilerdir.

Alarko Carrier X-Power Fresh Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumdaysa önce açmak gerekir. İç üniteyi açmak için “On/Off” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir.
  • Klimayı ısıtma moduna almak için “Mode” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının solunda bulunan çalışma modlarının yanında ◄ sembolü çıkacaktır. “HEAT” yazısının sağında ◄ sembolü belirene kadar Mode tuşuna art arda bası
  • Ardından sıcaklık derecesi ayarlamak gerekir. Bunun için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranına bakın, ayarladığınız sıcaklığı bu biçimde gözlemleyebilirsiniz.
  • Fan hızını belirlemek üzere “Fan” tuşunu kullanmanız gerekir. Fan hızı bu tuşa bastıkça değişir. HIGH: Yüksek, MED: Orta ve LOW: Düşük fan hızı demektir. Bu tuşa her bastığınızda bu fan hızları içinde geçiş olur ve geçişlerde yazıların solunda ► sembolü çıkar. Bu sembol hangi yazının solundaysa fan hızı o ayarda demektir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima kısa bir süre sonra ısıtma yapacaktır.

Alarko Carrier X-Power Fresh Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumdaysa eğer açmak gerekir. İç üniteyi açmak için kumanda üzerindeki “On/Off” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Klimayı soğutma moduna almak için “Mode” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının sol bölümünde bulunan çalışma modlarının hemen sağında ◄ sembolü çıkar. Bu sembol “COOL” yazısının sağında belirene kadar Mode tuşuna art arda basın.
  • Sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık derecesi düşer yahut yükselir. Ekranı takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için uygun bir derece ayarlayabilirsiniz.
  • Ardından klimanın üfleme hızını ayarlamak için “Fan” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademesi değişecektir. HIGH: Yüksek, MED: Orta ve LOW: Düşük fan hızı manasına gelmektedir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri içinde geçiş olur. Geçişler sırasında yazıların sol bölümünde ► sembolü çıkar. Bu sembol hangi yazının daha doğrusu hangi fan hızı konumunun yanında ise fan hızı o ayarda diyebiliriz. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima kısa bir süre sonra soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Neden Sigorta Attırır?

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları