Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

24.02.2021
64
Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Alarko Carrier X-Power Fresh QHC024DS model klima kumandası ile ilgili bilgilerdir.

Alarko Carrier X-Power Fresh Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumdaysa önce açmak gerekir. İç üniteyi açmak için “On/Off” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir.
  • Klimayı ısıtma moduna almak için “Mode” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının solunda bulunan çalışma modlarının yanında ◄ sembolü çıkacaktır. “HEAT” yazısının sağında ◄ sembolü belirene kadar Mode tuşuna art arda bası
  • Ardından sıcaklık derecesi ayarlamak gerekir. Bunun için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranına bakın, ayarladığınız sıcaklığı bu biçimde gözlemleyebilirsiniz.
  • Fan hızını belirlemek üzere “Fan” tuşunu kullanmanız gerekir. Fan hızı bu tuşa bastıkça değişir. HIGH: Yüksek, MED: Orta ve LOW: Düşük fan hızı demektir. Bu tuşa her bastığınızda bu fan hızları içinde geçiş olur ve geçişlerde yazıların solunda ► sembolü çıkar. Bu sembol hangi yazının solundaysa fan hızı o ayarda demektir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima kısa bir süre sonra ısıtma yapacaktır.

Alarko Carrier X-Power Fresh Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumdaysa eğer açmak gerekir. İç üniteyi açmak için kumanda üzerindeki “On/Off” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Klimayı soğutma moduna almak için “Mode” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının sol bölümünde bulunan çalışma modlarının hemen sağında ◄ sembolü çıkar. Bu sembol “COOL” yazısının sağında belirene kadar Mode tuşuna art arda basın.
  • Sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık derecesi düşer yahut yükselir. Ekranı takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için uygun bir derece ayarlayabilirsiniz.
  • Ardından klimanın üfleme hızını ayarlamak için “Fan” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademesi değişecektir. HIGH: Yüksek, MED: Orta ve LOW: Düşük fan hızı manasına gelmektedir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri içinde geçiş olur. Geçişler sırasında yazıların sol bölümünde ► sembolü çıkar. Bu sembol hangi yazının daha doğrusu hangi fan hızı konumunun yanında ise fan hızı o ayarda diyebiliriz. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima kısa bir süre sonra soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Panasonic A75C2988 Isıtma Soğutma

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

PDF kitap indir