Zibro / Gree Klima Isıtma Soğutma

23.02.2021
217
Zibro / Gree Klima Isıtma Soğutma

Zibro / Gree Klima Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Zibro / Gree Klima Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Zibro / Gree Klima Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Zibro / Gree markalı klimaların bir çok modeline uygun olan kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Zibro / Gree Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimayı açmak için önce “ON/OFF” tuşuna basın. Klima zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
  • Ardından ısıtma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa art arda basmalı ve kumanda ekranında “güneş sembolü” nü görüntülemeniz gerekir. Güneş sembolü ekranda göründüğü zaman klima ısıtma moduna geçmiş olur.
  • Daha ardından sıcaklık derecesini ayarlamak için “+,-“ tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlara basarken de mutlaka kumanda ekranını kontrol etmelisiniz. Sıcaklık derecesi ekranda belirecektir. Ekranı takip ederek ortam için uygun bir sıcaklık seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesi de ayarladıktan sonra cihazın üfleme hızını ayarlamak gerekir. Bunun için “FAN” tuşunu kullanmanız gerekir. Tuşa bastığınız anda ekranda fan hızı kademesi görünür ve bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademesinde ilerleme olur. Kumanda ekranını takip ederek en ideal fan hızını seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesi ve fan hızını ayarladıktan sonra bir süre kadar bilave edin. Klima kısa bir sürede ısıtma sağlar.

Zibro / Gree Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klimayı açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın. Klima zaten açık durumdaysa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
  • Soğutma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa art arda basmalı ve kumanda ekranında mutlaka “kar sembolü” nü görüntülemelisiniz. Ekranda kar sembolü belirdiyse eğer klima soğutma moduna alınmış olur.
  • Daha sonra sıcaklık derecesini ayarlamak üzere “+,-“ tuşlarına basmalısınız. Tuşlara basarken kumanda ekranını kontrol ederseniz, sıcaklık derecelerini görüntüleyebilir ve uygun bir sıcaklık seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık derece ayarından sonra klimanın üfleme hızını ayarlamalısınız. Bunun için “FAN” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa basarken kumanda ekranını kontrol ederek, fan hızı kademelerini görüntüleyebilir ve uygun bir fan hızı ayarlayabilirsiniz.
  • Sıcaklık derecesi ve fan hızı ayarından sonra bir süre kadar beklemede kalın. Klima kısa bir sürede soğutma sağlar.
Ayrıca Bakınız.  Klima Kumandası Çalışmıyor
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları