Daikin Enjoy Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

28.02.2021
143
Daikin Enjoy Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Daikin Enjoy Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Daikin Enjoy Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Daikin Enjoy Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Daikin Enjoy Kullanım Kılavuzu

Sayfamızda bulunan bilgiler Daikin ENJOY serisine ait (FTXN-L) klimalar için kullanılan kumanda kullanım talimatı ile alakalı bilgilerdir.

Daikin Enjoy Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Daikin Enjoy Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı gösterim

Kumanda sinyal alıcıdır. Tuşlara bastıkça klima kumandadan gelen sinyali algılamakta ve talebinize göre çalışmaktadır.

 • 2 numaralı gösterim

Kumanda ekranıdır. Kumanda üzerinden yaptığınız her tür değişikliği görüntülemektedir.

 • 3 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Açma/kapama düğmesi diyebiliriz. Klima ünitesini çalıştırmak için düğmeye basabilir, klimayı kapatmak istediğinizde yine bu düğmeye basabilirsiniz.

 • 4 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Klimanın üfleme hızının değiştirildiği butondur. Fan hızı sırasıyla değişir. Aşağıda sunulduğu biçimdedir:

DÜŞÜK → ORTA → YÜKSEK → OTOMATİK

Hangi fan hızında çalıştırmak istiyorsanız o hızı talebe bağlı ayarlayabilirsiniz.

 • 5 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Çalıştırma modu tipini seçmek için kullanılan menü düğmesidir.

Sadece soğutmalı üniteler için kullanılabilir modlar; COOL, DRY ve FAN dır.

Isıtmalı soğutmalı üniteler için kullanılan modlar; AUTO, COOL, DRY, FAN, HEAT dır.

 • 6 numaralı düğme

SWİNG düğmesidir. Otomatik hava yönlendirme düğmesidir. Harekete geçirmek için bu düğmeye basmak gerekir. Salınım düğmesi olarak da bilinir. Havayı belirli bir yönde dağıtmak amacı ile düğmeye basabilir hava kanatlarını istenen yöne ayarlayabilirsiniz.

 • 7 numaralı düğme

TURBO düğmesidir. Hızlı soğutma/ısıtma işlemi için kullanılır. Fan hızı bu modda maksimum hıza yükselir. İşlevi iptal etmek için aynı tuşa yeniden basabilirsiniz. Bu mod yalnızca ısıtma ve soğutma modlarında kullanılabilir.

 • 8 numaralı düğme

TIMER OFF – CANCEL düğmesidir. TIMER OFF zaman ayarı kapama düğmesidir. Yani klimanın kapanma zamanı için bu düğmeyi kullanmalısınız. Kapama zaman ayarını iptal etmek için de CANCEL düğmesine basabilirsiniz.

 • 9 numaralı düğme

QUIET düğmesidir. Sessiz çalışma modudur. Modele bağlı değişir. Bu modda fan hızı minimum hıza geçmektedir. İşlevi devre dışı bırakmak amacı ile düğmeye yeniden basabilirsiniz.

 • 10 numaralı düğme

CLOCK düğmesidir. Saat zaman ayarıdır. Saati ayarlamak için bu düğmeye basabilir, saat ayarını aşağı/yukarı yön tuşları ile yapabilirsiniz.

 • 11 numaralı düğme

TIMER ON – CANCEL Düğmesidir. Zaman ayarını açma özelliğidur. Zaman ayarını yapmak üzere bu tuşa basmanız gerekir. Zamanlayıcı 7.30 am (sabah) ayarlarsanız klima ayarladığınız saatte devreye girip çalışır. Zaman ayarını iptal etmek için de CANCEL düğmesine basmanız yeterli gelmektedir.

 • 12 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Uyku modu işlevini aktif hale getirir. Bu mod klima ısıtma/soğutma/otomatik modda iken kullanılır. Tasarruf amacı ile önerilen bir moddur.

 • 13 numaralı düğmeler

▲ ve ▼ düğmeleridir. İstenen oda sıcaklığını ayarlamak, ayarlanan sıcaklığı yükseltmek veya düşürmek için kullanılır. Ayrıca zamanlayıcı ayarlaması için de kullanılır. ▲ ile dereceyi veya zaman ayarını artırabilir ▼ ile dereceyi veya zaman ayarını düşürebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  K-1038E-L Kumanda Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları