HG31AS Isıtma Soğutma

24.02.2021
147
HG31AS Isıtma Soğutma

HG31AS Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için HG31AS Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. HG31AS Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Goodman / York / McQuay markalı klimaların bir çok modelini çalıştıran HG31AS model kumanda ile ilgilidır.

HG31AS Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini açmak için “ON/OFF” düğmesine bir kez basın.
  • Ardından “MODE” tuşunu tercih ederek ısıtma modunu ayarlamanız gerekir. Kumanda panelinde bulunan en alttaki “HEAT” yazısının solunda yani ekranda ► sembolü çıkması gerekir. Bu sembol HEAT yazısının solunda belirdiğinde yani seçili olduğunda klima ısıtma moduna alınmış demektir.
  • Klimayı ısıtma moduna almak için ortam için en ideal sıcaklığı belirlemeniz gerekir. Bunun için derece simgesi olan “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Tuşlardan ▼ ile dereceyi düşürebilir, ▲ ile dereceyi artı Ayrıca ayarlanan sıcaklığı da kumanda ekranında görüntüleyebilirsiniz.
  • Derece ayarlamasından sonra dilerseniz fan yani cihazın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bunun için “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Fan tuşuna bastıkça kumandanın sol bölümünde pervane sembolünün altında farklı harfler çıkacaktır. “A” harfi AUTO yani otomatik fan hızı, “H” harfi HIGH yani yüksek fan hızı, “M” harfi MED yani orta fan hızı, “L” harfi LOW yani düşük fan hızı demektir. FAN tuşuna art arda basarak ve kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı ayarlayabilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima ayarlanan sıcaklıkta ısıtma sağlar.

HG31AS Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini açmak adına “ON/OFF” düğmesine bir defa basmalısınız.
  • Daha sonra “MODE” tuşunu tercih ederek soğutma modunu seçmeniz gerekir. Kumanda panelinde bulunan üstten ikinci bölümdeki “COOL” yazısının solunda yani ekranda ► sembolü çıkar. Bu sembol COOL yazısının solunda belirdiğinde yani seçili olduğunda klima soğutma moduna alınmış olur.
  • Klimayı soğutma moduna aldığınıza göre ortam için uygun bir sıcaklık ayarlamanız gerekir. Bundan dolayı derece sembolü olan “▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. ▼ ile dereceyi düşürmeniz, ▲ ile dereceyi artırmanız olabilecekdür. Ayarlama yaparken kumanda ekranına bakarak ayarlanan sıcaklığı da gözlemleyebilirsiniz.
  • Dereceyi ayarladıktan sonra fan hızını yani klimanın üfleme hızını seçebilirsiniz. Bundan dolayı “FAN” düğmesine basmanız gerekir. Bu düğmeye bastıkça kumanda ekranının sol kısmına bakın pervane sembolünün altında harfler belirecektir. “A” harfi AUTO yani otomatik fan hızı, “H” harfi HIGH yani yüksek fan hızı, “M” harfi MED yani orta fan hızı, “L” harfi LOW yani düşük fan hızı manasına gelmektedir. FAN tuşuna basarken kumanda ekranını da test edebilir, bu harflerin açıklamasına göre uygun fan hızını seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima ayarlanan derecede soğutma sağlar.
Ayrıca Bakınız.  Klima Kumanda Kullanımı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları