Klima Temizleme Spreyi Nedir? Neden Kullanılır?

26.02.2021
124
Klima Temizleme Spreyi Nedir? Neden Kullanılır?

Klima Temizleme Spreyi Nedir? Neden Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Temizleme Spreyi Nedir? Neden Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Temizleme Spreyi Nedir? Neden Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Temseyirci Sprey

Klima bakımlarında uzman ekiplerce kullanılan Klima Temizleme Spreyi çoğu kullanıcı aracılığıyla da merak edilir. Bu sprey yalnızca klimalar için mi kullanılır veya nasıl kullanılır? Merak ediyorsanız paylaşımımızda inceleyebilirsiniz.

Klima Temizleme Spreyi Nerelerde Kullanılır?

Otomobillerde, ev ve ofis klimaları gibi bir çok yerde kullanılabilir.

Klima Temizleme Spreyi Nedir? Neden Kullanılır?

Klima Temizleme Spreyi Nedir? Neden Kullanılır?

Neden Kullanılmalı?

  • Özellikle de astım, bronşit gibi rahatsızlığı bulunan bireyler kullanmalıdır. Sürekli dış havayı çekmekte olan, aracın hava filtresini kısa sürelerde değiştirirken, unutulan klima temizliği çok mühimdir. Zamanla klimadan ve klima evaporatöründen kaynaklanmakta olan bakteri, mikropları ve kötü kokuyu yok etme özelliğinde olduğundan kullanılmalıdır.

Ne İşe Yarar?

Hem hijyen hem de dezenfeksiyon sağlamaktadır. Kullanıma bağlı olarak zamanla klimada yaşanan; pislikleri, mantarları ve bakterileri temizler. İstenmeyen kötü kokuların da oluşmasını önüne geçer. Isıtma ve soğutma sistemlerinin daha etkili kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Araçlarda kullanılırken; polen filtresine sahip klimalarda polen filtresi çıkarılarak kullanılır. Genel olarak polen filtresinin arka bölümünde klima evaporatörü bulunmaktadır.

  • Araç içinde yahut ev-ofis klimalarında havalandırma ızgaralarına ürün hortumunu uzatarak sorun.
  • Ürünü sıkın. Hortumu yavaşça dışarı çıkarın.
  • Havalandırma ızgara kapakları bu sırada kapalı olsun.
  • Klimayı soğuk konumda en yüksek fan devrinde ortalama 5 dk. kadar çalıştırın.
  • Sonra aynı işlemi sıcak konumdayken de tekrarlayın.
  • En son yeniden soğutma konumunda, ızgara ağızlarını açık konumda araç, ev veya ofis camlarını açın, çalıştırın ve uygulamayı bitirin.

İşlemin kullanıcıdan daha çok uzman servis personellerince yapılması tavsiye edilir. Ürünü ufak çocuklardan ve bebeklerden uzak tutun. İşlem sırasında ortamda kimse olmasın.

Ayrıca Bakınız.  Vestel Minimalistik İnverter Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları