Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma

24.02.2021
210
Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma

Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Alarko Carrier X-Power Gold Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Alarko Carrier X-Power Gold serisine ait 53 UQV 025H / 53 UQV 035H / 53 UQV 050H / 53 UQV 060H model klimaları çalıştıran kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Alarko Carrier X-Power Gold Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açılmadıysa ilk kez “açma/kapama” tuşuna bir kez basın ve üniteyi açık konuma getirin.
  • Isıtma modunu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada bulunan “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında “güneş sembolü” nü görmeniz gerekir. Güneş sembolü göründüğü zaman klima ısıtma modunda demektir.
  • Ardından sıcaklık ayarı belirlemek gerekir. Bundan dolayı “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşları kullandıkça da kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için en ideal sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızını seçmek için MODE tuşunun iki yanında sağ bölümde bulunan “pervane sembolü” olan tuşa basmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına bakın. Fan hızı kademeleri yükselecektir. Kademelerin yükselmesi fan hızının yüksek olması demektir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Yapılan uygulamalardan sonra klima kısa bir sürede ortamı ısıtacaktır.

Alarko Carrier X-Power Gold Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi açılmadıysa eğer açmak için önce “açma/kapama” tuşuna bir kez basmanız gerekir.
  • Ardından soğutma modunu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru çekin ve orada bulunan “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa ekranda “kar sembolü” nü görene kadar art arda basmanız gerekir. Kar sembolü soğutma modu demektir.
  • Daha sonra sıcaklık ayarı belirlemek üzere “▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlara bastıkça kumanda ekranını takip edin ve ayarladığınız sıcaklığı bu biçimde kumanda ekranından görerek uygun bir sıcaklık derecesi seçin.
  • Ardından fan hızı yani klimanın üfleme hızını seçmek için MODE tuşunun iki yanında bulunan “pervane sembolü” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa bastıkça bunun bunun yanında kumanda ekranını takip edin fan hızı kademeleri artacaktır. Uygun olan bir fan hızını seçmek için tuşa bastıkça mutlaka kumanda ekranını da takip edin.
  • Yapılan bu uygulamalardan sonra klima kısa bir sürede ortamı soğutacak, serinlik sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Giriş Izgarası Temizliği Nasıl Yapılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları