Daikin Siesta Inverter Kaset Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

28.02.2021
197
Daikin Siesta Inverter Kaset Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Daikin Siesta Inverter Kaset Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Daikin Siesta Inverter Kaset Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Daikin Siesta Inverter Kaset Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Daikin Siesta Kaset Tipi Kullanım Kılavuzu

Makalemizde bulunan bilgiler Daikin Siesta Serisi Inverter Kaset Tipi klima kumandası için geçerlidir.

Daikin Siesta Inverter Kaset Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Daikin Siesta Inverter Kaset Tipi Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı gösterim

Sinyal alıcıdır.

 • 2 numaralı gösterim

Kumanda ekranıdır. Yapılan ayarlar, seçilen fonksiyonlar gibi bir çok şeyi görüntüleyebilirsiniz.

 • 3 numaralı düğme

Açma/Kapama düğmesidir. Klima ünitesinin açılması ve kapanması için kullanılan düğmedir.

 • 4 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Klimanın üfleme hızının seçilmesine yardımcı olmaktadır. Fan hızını değiştirmek için bu düğmeye basabilirsiniz. Fan hızı sırası ile;

Düşük → Orta → Yüksek → Otomatik olarak değişecektir. Talep ettiğiniz üfleme hızını seçebilirsiniz.

 • 5 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Klimayı çalıştırma modunu seçmek için düğmeye basılır. Klimayı COOL (soğutma), DRY (nem alma), HEAT (ısıtma) FAN (yalnızca üfleme) modunda çalıştırmak için seçim yapmanızı sağlar.

 • 6 numaralı düğme

SWİNG düğmesidir. Otomatik hava yönlendirme özelliğini harekete geçirir. Salınım için 3 ayrı mod mevcuttur. Mod 1 den 3 e geçmek için yön düğmelerine basılmalıdır.

 • 7 numaralı düğme

TURBO düğmesidir. Hızlı soğutma yahut ısıtma işlemi için kullanılır. Düğmeye basıldığı zaman fan hızı maksimum düzeyye çıkar. İşlevi devre dışı bırakmak istediğinizde yeniden bu tuşa basmanız yeterli gelmektedir. İşlev yalnızca klima ısıtma veya soğutma modunda iken gerçekleşebilir.

 • 8 numaralı düğmeler

TIMER OFF/CANCEL düğmesidir. Kapama zamanı özelliğini aktif hale getirmek için OFF TIMER düğmesine basılır. Kapama zamanı bu ayarlanır. Kapama zamanını iptal etmek için CANCEL düğmesine basılır.

 • 9 numaralı düğme

QUIET düğmesidir. Sessiz çalışma düğmesidir. Modele bağlıdır. Klimanın sessiz çalışması amacı ile bu düğmeye basabilirsiniz. Fan hızı minimum değere düşer. İşlevi devre dışı bırakmak adına düğmeye yeniden basmanız gerekir.

 • 10 numaralı düğme

CLOCK düğmesidir. Saat zaman ayarıdır. Saati ayarlamak adına bu düğmeyi kullanabilirsiniz.

 • 11 numaralı düğmeler

TIMER ON/CANCEL düğmesidir. Açılma zamanı özelliğini aktif hale getirmek için ON TIMER düğmesine basılır. Zamanlayıcı sabah mesela 7.30am (sabah 7.30) ayarlanırsa klima tam o saatte çalışır. Açılma zamanı ayarını iptal etmek adına CANCEL düğmesine basılır.

 • 12 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Uyku modu demektir. Uyku modunu aktif hale getirmek için bu düğmeye basabilirsiniz. Genelde enerji tasarrufu seçeneği olarak bilinir. Bu modu klima otomatik, ısıtma veya soğutma modunda iken kullanabilirsiniz.

 • 13 numaralı düğme

▲ ve ▼ simgeli düğmedir. Bu düğmeler zaman ayarlayıcısı ve klimanın ısıtma/soğutma ayarının yapılması yönünden kullanılır. ▼ düğmesine basıldıkça zaman ayarı azalır yahut ısıtma/soğutma ayarı azaltılır, ▲ tuşa basıldıkça zaman ayarı artar yahut ısıtma/soğutma ayarı yükselir. Böylelikle ideal ayar yahut zaman dilimi seçebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klima Sadece Soğutuyor veya Isıtıyor
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları