Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir?

25.02.2021
137
Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir?

Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Vitoclima 200-S Mode Tuşu

Viessmann Vitoclima 200-S/HE model klimanızın kumandasındaki “MODE” düğmesiyle hangi işlemleri yapabileceğinizi düşünüyorsanız aşağıdaki bilgilere göz atmanızı öneririz.

Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir?

Viessmann Vitoclima 200-S Klimada Mode Düğmesinin Görevi Nedir?

Viessmann Vitoclima 200-S/HE Klimada MODE Düğmesinin Görevi Nedir?

Talep edilen işletim modunu seçebileceğiniz düğmedir.

Düğmeye her bastığınızda işletim modları yani cihazın çalıştırılma modları değişir. Düğmeye her basıldığında sırasıyla; AUTO / COOL / DRY / FAN ve HEAT işletim modları çıkar.

  • 1-AUTO

Otomatik moddur. Auto modunda klima otomatik olarak fabrika ayarlarına göre çalışma yapar. Ayar sıcaklığı otomatik modda görüntülenmemektedir, bunun bunun yanında ayarlama da yapılamamaktadır. “FAN” düğmesine basarak fan hızı seçebilirsiniz. Ayrıca salınım tuşlarıyla fan üfleme yönünü ayarlayabilirsiniz.

  • 2-COOL

Soğutma modudur. Klimayı soğutma moduna aldıktan sonra, iç ünite gösterge panelinde soğutma göstergesi yanar. Bu gösterge “kar sembolü” dür. Ok yön tuşlarını (▼ ve ▲) tercih ederek istediğiniz bir sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Sıcaklık ayarı ardından “FAN” düğmesine basarak fan hızını seçebilir bunun bunun yanında salınım tuşlarını tercih ederek fan üfleme açısını seçebilirsiniz.

  • 3-DRY

Nem alma modudur. Bu mod seçildiğinde klima düşük fan hızında nem alma modunda çalışır. İç ünite gösterge panelinde nem alma göstergesi yanar. Bu gösterge “3 su damlası” göstergesidir. Klimayı nem alma moduna aldığınızda fan hızını ayarlamanız olabilecek değildir. Sadece salını tuşları tercih ederek fan üfleme açılarını ayarlayabilirsiniz.

  • 4-FAN

Adından da anlaşılacağı üzere fan modudur. Klima fan moduna alındığı zaman ısıtma veya soğutma yapmaz. Sadece fan üfleme yapar. Bu modda tüm göstergeler kapalıdır. “FAN” düğmesine basarak dilerseniz fan hızını seçebilirsiniz. Ya da salınım düğmelerini tercih ederek fan üfleme açılarının ayarını uygulayabilirsiniz.

  • 5-COOL

Isıtma modudur. Klimayı ısıtma moduna aldığınızda iç ünite gösterge panelinde ısıtma göstergesi yanar. Bu gösterge “güneş” sembolü göstergesidir. Ok yön tuşlarını (▼ ve ▲) tercih ederek sıcaklık ayarı seçebilirsiniz. Isıtma ayarı tamamen beklentinize bağlı ayarlanmalıdır. Yaptığınız ayardan sonra “FAN” düğmesine basarak fan hızını seçebilirsiniz. Dilerseniz salınım tuşlarını tercih ederek fan üfleme açılarını da ayarlayabilirsiniz.

DİP NOTLAR:

  • Klimayı ısıtma moduna aldığınızda soğuk üflemeyi önlemek adına iç ünite hava üflemeyi 1-5 dakika kadar erteler. Kesin erteleme süresi ise iç ortamın sıcaklığına bağlı olarak değişmektedir.
  • Kumanda üzerinde ayarlanan sıcaklık aralığı 16 ile 30°C arasıdır.
  • Fan hızı ise; otomatik, düşük, orta ve yüksek olarak ayarlanabilmektedir.
Ayrıca Bakınız.  Klima Neden Defrost Yapmaz?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları