Olefini Isıtma Soğutma

24.02.2021
150
Olefini Isıtma Soğutma

Olefini Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Olefini Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Olefini Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Olefini markalı klimaların bir çok modelini çalıştıran kumandaya ait bilgilerdir.

Olefini Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle klima iç ünitesi kapalı durumda ise aktif hale getirmek gerekir. Bunun için de “ON/OFF” tuşuna basmak yeterli olur. İç ünite açıksa bu işlemi yapmaya gerek duyulmaz direk aşağıdaki işlemler uygulanabilir.
  • Klimayı ısıtma moduna almak için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Mode tuşu klimanın çalışma konumunu seçmek için kullanılır. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranını da takip edin cihazın çalışma modlarına ait semboller çıkacaktır. “güneş sembolü” cihazın ısıtma modunu temsil eder. Kumanda ekranında güneş sembolü belirdiğinde klima ısıtma moduna geçmiş demektir.
  • Ardından sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de ▼ ve ▲ tuşlarını ▼ tuşu ile sıcaklık derecesi her zaman için düşürülür, ▲ ile sıcaklık derecesi her zaman için yükseltilir. Kumanda ekranına bakarak ayarladığınız sıcaklığı da görebilir, uygun bir sıcaklık ayarı seçebilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra fan hızı seçimi yapmanız gerekir. Bunun için de “FAN SPEED” tuşunu kullanmanız yeterli gelmektedir. Bu tuşa da art arda bastıkça fan hızı kademeleri; otomatik, düşük, orta ve yüksek şeklindedir. Bunlar kumanda ekranına Auto, Low, Med, High şeklinde yansır. Böylelikle ortam için uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Yapılan işlemlerden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını artıracak ve ısıtma sağlayacaktır.

Olefini Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klimanın iç ünitesi kapalı durumda ise önce açık konuma getirmek gerekir. Bundan dolayı kumanda üzerindeki “ON/OFF” düğmesine 1 kez basın ve iç üniteyi açın. İç ünite açık konumda ise bu işleme gerek yoktur.
  • Klimayı soğutma moduna almak için kullanmanız gereken düğme konum seçme düğmesidir. O da kumanda üzerinde bulunan “MODE” tuşudur. Bu tuşa kumanda ekranını takip ederek “kar sembolü” görene kadar basın. Kar sembolü belirdiğinde klima soğutma moduna geçiş yapmış olur.
  • Sıcaklık ayarı belirlemek üzere kullanmanız gereken tuşlar ▼ ve ▲ tuşlarıdır. ▼ tuşu sıcaklığı her zaman için düşürecektir. ▲ tuşu ise sıcaklığı her zaman için yükseltecektir. Bu tuşları kullanırken bunun yanı sıra kumanda ekranını da takip ederseniz ortam için ideal olan sıcaklık ayarını da görüntülemiş olursunuz.
  • Sıcaklık ayarını da tespit ettikten sonra fan hızını seçmeniz gerekir. Bunun için basmanız gereken tuş “FAN SPEED” tuşudur. Bu tuşa her bastığınızda cihazın üfleme kademeleri olan; otomatik, düşük, orta ve yüksek seçenekleri karşınıza çıkar. Bunlar kumanda ekranına; Auto, Low, Med ve High şekline yansır. Böylelikle ortam için uygun fan hızı kademesini seçebilirsiniz.
  • Yapılan son işlemden sonra klima ortam sıcaklığını düşürecek ve soğutma sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  General Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları