Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir ?

13.02.2021
178
Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir ? 

Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir ? Bulaşık makinesinin altındaki bir su birikintisi iki kat daha üzücü. Potansiyel olarak pahalı bir onarım düşüncesi yeterince kötü değilse, bu arada el ile yapılması gerekebilecek tüm kirli bulaşıklar var. Kapı contasına sızıntıyı takip etmeyi başardıysanız, şanslı gününüze inanın ya da inanmayın. Parça bi hayli ucuzdur ve bir bulaşık makinesi üst kapı contasının değiştirilmesi ev aletleri tamiratlarının en basitleri içerisindedır.

Bulaşık Makinesi Kapı Contasını Değiştirme

Bulaşık makinesinin kapağını açın ve alt rafı çıkarın. Bulaşık makinesi küvetinin üst ve her iki tarafının etrafındaki girintili bir kanalda uzanan yumuşak kauçuk conta olan kapı contasını bulun.

Contanın bir ucunu parmaklarınızla ya da bir çift iğne burun pensesi ile kavrayın. Eski contayı girintili kanaldan çekerek çıkartın. Contayı çıkarırken yönüne dikkat edin, böylece yeni contayı doğru tarafı dışarı gelecek biçimde takabilirsiniz. Kanal ve bulaşık makinesi kapağını bir kağıt havlu ya da yumuşak bir bez ile temizleyin. Kanalda kalıntı kalmadığından emin olun.

Bulaşık Makinesi Kenar Contası Değişimi

Yeni contayı her iki tarafta da eşit miktarda sarkacak biçimde ortada tutun. Bulaşık makinesinin üst merkezinden başlayarak contanın ortasını kanala bastırmak için parmaklarınızı kullanın. Contayı bulaşık yıkama küvetinin üzerinden sonra kanalın içine doğru bastırmaya devam edin. Contanın diğer tarafını da aynı biçimde kanala bastırın.

Her iki taraftaki kanaldan 3/4 inçten fazla çıkmadığından emin olarak contanın uçlarını inceleyin. Gerekirse bir maket bıçağıyla kesin.

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • İğne burun pensesi (isteğe bağlı)
  • Kağıt havlu ya da temiz, yumuşak bez
  • Maket bıçağı (isteğe bağlı)

İpuçları

  • Yeni conta sert ya da kuru hissederse, birkaç dakika sıcak su dolu bir lavaboya batırmak yumuşatır ve yerine oturmasını kolay bir hale getirir.
  • Çoğu bulaşık makinesinde daha düşük bir sızdırmazlık mevcuttur, bu da genellikle kapının çıkarılmasını gerektiren fazla daha fazla iştir.
  • Contanın sızdırmaz olduğu kapının yüzeyini periyodik olarak temizleyin. Yapışan, yırtılmış contalar çoğu kapı contası sızıntısının sebebidir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları