Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Nasıl Değiştirilir ?

13.02.2021
175
Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Nasıl Değiştirilir ?

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Nasıl Değiştirilir ? 

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Nasıl Değiştirilir ? Kayıp ya da kırık tekerlekler bulaşık makinesinin yüklenmesini ve boşaltılmasını zorlaştırır ve plakalara ve bardaklara zarar verebilir. Bu videoda, bulaşık makinesi sepet tekerleklerini değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu gösteriyoruz.

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Değiştirme

Bulaşık makinesi mutfağınızdaki bir çalışma masasıdır. Genelde doldurun, ayarlayın ve unutun. Çalışan bir bulaşık makinesine sahip olmak evinizin yeniden satış değerine katkıda bulunur. Gerçekleştirilecek en kolay bulaşık makinesi tamiratlarından biri raf silindirlerinin değiştirilmesidir.

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Nasıl Değiştirilir ?

Çoğu modelde, alt raf makineden tamamiyle çıkar ve değiştirme için bu silindirlere kolay erişim sağlar. Üst rafların üzerinde, bulaşıklarla yüklendiklerinde makineden düşmelerini önleyen bir durdurma bulunur. Durakları çıkardıktan sonra, değiştirmek için üst bulaşık makinesi raf silindirlerine basit bir şekilde ulaşabilirsiniz.

1 Üst rafı durana kadar bulaşık makinesinden dışarı çekin.

2 Rafı bulaşık makinesinde tutan üst raftaki uç kapaklarını bulun. Bunlar modele göre değişir, fakat üç temel tip mevcuttur.

Bulaşık Makinesi Sepet Tekerleği Takma

3 Plastik uç kapaklarından birinin gövdesi ile rafın içindeki uç başlığının arkasındaki tırnak arasına bir çeyrek yerleştirin. Parçayı hafifçe açmak için çeyreği bulaşık makinesinin arkasına doğru çevirin. Çıkıntıyı serbest bırakmak için uç kapağını bulaşık makinesinin ortasına doğru çevirin ve çıkarın. Bazı modellerde, uç başlığındaki tırnağa düz uçlu bir tornavida sokar ve çıkarmak için tırnağı bulaşık makinesinin ortasına doğru itersiniz. Uç kapaklarını parmağınızla paslanmaz çelik bulaşık makinesinde bırakın. Uç kapakları çıkarın.

4 Silindirleri ortaya çıkarmak için bulaşık rafını metal çerçeveden çekin. Bulaşık rafını çalışma yüzeyine yerleştirin.

5 Raf silindirlerini sökün. Bazı modeller silindirleri rafa tutmak için bir yıldız başlı vida kullanır. Diğerleri ya bir büküm mandalı ya da serbest bırakma mandalı ile takılır. Silindiri serbest bırakmak için bükün ya da mandalı serbest bırakmak için baş parmağınızı kullanın. Değiştirdiğiniz her silindir için işlemi tekrarlayın.

6 Yeni silindirleri, bulaşık makinesi rafındaki akslarına yerleştirin. Bükün ya da yerine oturtun. Yeni silindire bir rondela ile birlikte bir vida takın ve bu türü rafa sabitleyin. Tüm yeni silindirler için tekrarlayın.

7 Bulaşık makinesi rafını tekrar yerine kaydırırken silindirleri metal silindir rayıyla hizalayın.

8 Adım 2’de serbest bırakan manevraları ters çevirerek uç kapaklarını tekrar yerine sabitleyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları