Çamaşır Makinesi Açma Kapama Nasıl Değiştirilir ?

13.02.2021
159
Çamaşır Makinesi Açma Kapama Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Nasıl Değiştirilir ? 

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Şalteri Nasıl Değiştirilir ? Yıkayıcısının seçme anahtarını test etmeye başlamadan önce, cihazın güç kaynağını çıkardığınızdan emin olun. Bunu yapmanın en kolay yolu, üniteyi duvardan çıkarmaktır. Alternatif olarak, devre kesici panelindeki uygun anahtarı açabilirsiniz ya da uygun sigortayı evinizin sigorta kutusundan çıkarabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Düğmesi Değiştirme

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Şalteri Nasıl Değiştirilir ? Anahtar, belirli bir elektrik devresindeki bağlantıları oluşturabilen, kesebilen ya da değiştirebilen bir mekanizmadır. Seçici anahtarlar hangi döngünün kullanılacağını belirler. Birçok seçici anahtar altı ya da sekiz inç uzunluğunda olabilir. Çoğu siyah renklidir ve hepsinde anahtarın gövdesinden uzanan terminaller adı verilen metal çatallar bulunur.

Çamaşır Makinesi Açma Kapama Nasıl Değiştirilir ?

Seçici anahtarı üniteden çıkarın. Büyük olasılıkla birkaç vidayla kapı kasasına sabitlenecektir. Anahtarın gövdesinden uzanan terminaller, her bir düğme için iki, bir grup terminalden oluşan çiftler halinde gruplanır. Her grubun test için kabloları çıkarılmış olmalıdır. Kablo demeti uçlarını anahtarın ilk çift terminalinden dikkatlice çıkarın. Telin kendisini çekmeyin. Teli terminalden çıkarmak için iğne burun pensesi gerekebilir.

Kabloları yeni anahtarın terminallerine takın. Yeni anahtarı çamaşır makinesine sabitleyin. Orijinal anahtarın vidalarını kullanmaktan çekinmeyin. Yıkayıcıya gücü geri yükleyin ve gerektiği gibi çalıştığından emin olmamıziçin bir döngü boyunca çalıştırın.

Çamaşır makinesinin kontrol anahtarı, çamaşır makinenizin düzenli kullanımı ile zamanla gevşeyebilir. Düğme parçasını yıkayıcı kontrol paneline bağlayan anahtarın plastik ya da metal şaftı kırılmadığı sürece, düğmeyi sıkabilmeniz gerekir. Düğmeyi kontrol paneline doğru sıkıca bastırın ve daha fazla sıkamayana kadar saat yönünde çevirin. Bir ya da iki tam tur döndürdükten sonra düğmenin pozisyonunda herhangi bir değişiklik hissetmiyorsanız, şaft olabileceken kırılmıştır ve tüm anahtarın değiştirilmesi gerekebilir.

Ayrıca Bakınız.  Buzdolabı Röle Termik Nasıl Değiştirilir ?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları