Rubenis Klima Arıza Kodları

01.03.2021
152
Rubenis Klima Arıza Kodları

Rubenis Klima Arıza Kodları

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Rubenis Klima Arıza Kodları konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Rubenis Klima Arıza Kodları başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Rubenis Klima Hata Kodları

Kullandığınız Rubenis markalı klimalarda oluşan arıza kodları ve anlamlarını düşünüyor musunuz? O halde siz değerli okurlarımız için hazırladığımız bu yazımıza mutlaka göz atmalısınız. Rubenis Klima Arıza Kodları başlığı altında sunduğumuz bilgileri incelediğinizde hangi arıza kodunun ne anlama geldiği hususundaki ayrıntılı bilgilere ulaşabileceksiniz. Bilgi amaçlı bizi takip etmeye devam edin.

Rubenis Klima Arıza Kodları

Rubenis Klima Arıza Kodları

  • E1/E2/E3/E4 Arızası

Isı sensörü kapalı veya kablolarda kısa devre olmuş. Arızanın teşhis ve çözümü için servis teknik desteğine başvurmalısınız.

  • E6 Arızası

Harici birim koruması devrede.

  • E8 Arızası

Elektrostatik toz birikmesi söz konusu.

  • P4 Arızası

Dahili birimin hava üfleyicinin ısı derecesi çok yüksek veya düşük. Bu durumda kompresör otomatik olarak koruma özelliği sebebiyle duracaktır. Öncelikle cihazı kapatmalı, hava filtresini sökerek temizlemelisiniz. İşlem sonrası hava filtresi kuruduktan sonra yerine takmalı ve cihazı yeniden çalıştırmalısınız. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa başka bir işlem uygulamamalı ve mutlaka uzman desteği almalısınız.

  • P5 Arızası

Harici birimin hava kondansatörünün derecesinin yüksek veya düşük olduğunu belirtir. Bu durumda kompresör koruma özelliği sebebiyle çalışmasını otomatik durduracaktır. Öncelikle cihazı kapatmanız gerekmektedir. Daha ardından hava girişine engel olan bir cisim olup olmadığını kontrolünü yapabilirsiniz. Cihazın hava girişini engelleyen cisimleri kaldırmanız hava girişini açmanız gerekmektedir. İşlem sonrası cihazı yeniden açmayı deneyin. Arıza durumunda düzelme olursa kullanıma devam edin. Düzelme olmazsa mutlaka Rubenis Klima Servisi ile görüşerek yardım alın.

  • P9 Arızası

Buz çözücü veya ılık hava kontrolü kapalı. Cihaz buz çözme işlemini bitirdiğı zaman otomatik olarak yeniden çalışma yapacaktır. Ya da dahili birimin ısı değiştiricisinin ısı derecesinde yükselme olacaktır. Cihaza müdahale etmeden bir süre kadar beklemelisiniz. Düzelme olmaz ise servis desteği alabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Konsol Tip Klima Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları