RM05-BGE (T) Isıtma Soğutma

24.02.2021
123
RM05-BGE (T) Isıtma Soğutma

RM05-BGE (T) Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için RM05-BGE (T) Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. RM05-BGE (T) Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde gösterilen bilgiler Midea / Sigma markasına ait bir çok klimayı çalıştıran RM05-BGE (T) / R05-BGCE / RM05-BGE-A / RM05-BGET / RM05-BGTE-A model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

RM05-BGE (T) Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini aktif hale getirmek için önce “açma/kapama” tuşuna bir kez basmak gerekir.
  • Ardından ısıtma modunu ayarlamak için MODE yazan “M” düğmesine basın. Kumanda ekranında “HEAT yazısı ve yanında güneş sembolü” göründüğü zaman klima ısıtma moduna alınmış olur.
  • Sıcaklık derecesi için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara basarak sıcaklık derecesini azaltabilir ve artırabilirsiniz. Ekranı kontrol ederek ayarladığınız sıcaklığı da gözlemleyebilirsiniz. Ortam için en ideal sıcaklık derecesini belirlemelisiniz.
  • Ardından klimanın üfleme hızı ayarlaması için “FAN SPEED” yazısı ile gösterilen tuşu kullanmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına bakın fan hızı düzeysinde ilerleme göreceksiniz. Yine uygun bir fan hızı düzeysini bu biçimde seçebilirsiniz.
  • İşlemlerin ardından klima ayarlanan sıcaklık derecesinde ve fan hızında ortamı ısıtacaktır.

RM05-BGE (T) Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini aktif hale getirmek için önce “açma/kapama” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Daha sonra soğutma modunu ayarlamak için MODE yazan “M” düğmesine basmalısınız. Kumanda ekranında “COOL yazısı ve kar sembolü” göründüğü zaman klima soğutma moduna geçmiş olur.
  • Sıcaklık derecesi için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara basarak sıcaklık derecesini düşürebilir ve yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda ekranı da kontrol ederek ortam için en ideal dereceyi görerek seçebilirsiniz.
  • Daha sonra klimanın üfleme hızını seçmeniz gerekir. Bunun için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını takip ederseniz fan hızı düzeysinde değişiklik göreceksiniz. Ortam için uygun bir fan hızı düzeysi seçmelisiniz.
  • İşlemlerin ardından klima ayarlanan derecede ve fan hızında ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Soğutucu Akışkan Borularında Hasarı Engellemek İçin Ne Yapılmalı?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları