Vestel-Seg-Regal Klima Isıtma Soğutma

23.02.2021
144
Vestel-Seg-Regal Klima Isıtma Soğutma

Vestel-Seg-Regal Klima Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Vestel-Seg-Regal Klima Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Vestel-Seg-Regal Klima Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Vestel / Seg / Regal markalı klimaların çoğu modeline uygun kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Vestel-Seg-Regal Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimanız açık değilse önce kumanda üzerindeki “açma/kapama” tuşuna basın ve klimanızı aktif edin.
  • Ardından “MODE” tuşunu kullanın ve bir konum seçimi yapın. Klimayı ısıtma konumuna alacağınız için ekranda “Güneş sembolü ve HEAT” yazısını görmeniz gerekir. Böylelikle klimayı ısıtma moduna almış olursunuz.
  • Daha sonra “+,-“ tuşlarını tercih ederek sıcaklık derecesini belirleyebilir ve talebiniz olan ideal oda sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça bunun yanı sıra kumanda ekranında ayarlanan sıcaklık değeri de görüntülenecektir. Bunun yanında hangi sıcaklığa aldığınızı da görmüş olursunuz.
  • Fan hızı belirlemek için “pervane sembolü” olan fan tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastığınız sürece kumanda ekranında fan hızı kademeleri değişecektir. İdeal olan üfleme hızını bu biçimde belirlemiş olursunuz.
  • Klimanız yapılan bu ayarlamadan kısa süre sonra ortam sıcaklığını yükseltecek ve ortamı ısıtacaktır.

Vestel-Seg-Regal Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klimanız açık durumda değilse eğer önce kumanda üzerindeki “açma/kapama” tuşuna basarak klimanızı aktif edin.
  • Daha sonra konum seçimi için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. MODE tuşuna kumanda ekranında “Kar sembolü COOL” yazısını görene kadar basın. Gördüğünüzde tuşa basmayı bırakın. Çünkü klimanızı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Ardından “+,-“ tuşlarını tercih ederek ideal ortam sıcaklığı ayarlamanız gerekir. Bu tuşlara her bastığınızda sıcaklık artacak ve azalacaktır. İdeal konfor sıcaklığını bu biçimde ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklığı da bunun yanı sıra kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
  • Sıcaklık ayarından sonra kumanda panelinde bulunan “pervane sembolü” olan tuşa basarak cihazın üfleme yani fan hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı değişecek ve bu değişikliği kumanda ekranında görebileceksiniz. Talebiniz olan ideal fan hızını seçebilirsiniz.
  • Son işlemden sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürecek ve ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Hava Temizleyici Arızaları ve Çözümleri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları