Samsung KR0538 Isıtma Soğutma

24.02.2021
124
Samsung KR0538 Isıtma Soğutma

Samsung KR0538 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Samsung KR0538 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Samsung KR0538 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Samsung markalı KR0538 numaralı kumandaya ait bilgilerdir. Bu model kumandalar çoğu Samsung klimayı çalıştırabilmektedir.

Samsung KR0538 Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Öncelikle klima kapalı ise açık konuma getirmeniz gerekir. Bunun için de kumandanın sol üst köşesinde bulunan yeşil renkteki açma/kapama tuşuna basmalısınız.
  • Ardından ısıtma modu seçmek adına “Mode” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak kumanda ekranında “güneş” sembolünü yahut “Heat” yazısını görüntülemeniz gerekir. Güneş sembolü yahut Heat yazısı ısıtma modu demektir.
  • Isıtma modunu seçtikten sonra “Temp ▲” ve “Temp ▼” tuşlarını tercih ederek ısıtma derecesi belirlemeniz gerekir. Talebiniz olan ısıtma derecesini belirlemek için bu tuşları kullanabilir ve kumanda ekranında ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı belirlemeniz gerekir. Fan hızı belirlemek için “←Fan” ve “Fan→” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranında fan kızı kademelerini görebilir ve uygun olan fan hızı kademesini seçebilirsiniz.
  • Mod seçimi, sıcaklık ayarı ve fan hızı ayarlamalarından sonra klima kısa bir sürede ısıtmaya geçecektir.

Samsung KR0538 Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klimanız kapalı ise açmak için kumanda üzerindeki açma/kapama tuşuna basın ve klimanızı açın.
  • Ardından soğutma modu seçmek üzere “Mode” tuşuna basın. Bu tuşa art arda bastığınızda kumanda ekranında çalışma modları belirecektir. Kumanda ekranında “kar” sembolü yahut “cool” yazısı olduğunu gördüğünüzde soğutma moduna geçmiş olursunuz.
  • Daha sonra soğutma derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “Temp ▲” ve “Temp ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kumanda ekranına ayarladığınız sıcaklık değeri yansıyacaktır. Hangi sıcaklığı ayarladığınızı da gözlemleyebilirsiniz.
  • Daha sonra cihazın üfleme hızını belirlemek adına “←Fan” ve “Fan→” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara her bastığınızda cihazın üfleme hızı değişecektir. Uygun bir üfleme yani fan hızı belirleyebilir, ekranda da ayarladığınız kademeyi gözlemleyebilirsiniz.
  • Yapılan bu ayarlamalardan sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Fuji Electric Klima Arıza Kodları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları