R51D-E Isıtma Soğutma

24.02.2021
122
R51D-E Isıtma Soğutma

R51D-E Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için R51D-E Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. R51D-E Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Samui / Sigma / Aura markalı klimaların bir çok modeline uygun olan R51D-E model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

R51D-E Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klimayı açmak için önce “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Daha sonra ısıtma modunu seçmek için “MODE” tuşuna kumanda ekranını takip ederek art arda basmanız gerekir. Kumandanın sol bölümünde bulunan “HEAT” yazısının hemen sağında ekranda ◄ sembolü çıkar. Böylelikle klima ısıtma moduna alınmış olur.
  • Ardından klimanın ortamı ısıtacağı sıcaklığı seçmek için “TEMP ve  “ tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık düşecek ve yükselecektir. Ortam için uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • Daha ardından fan hızı düzeysini seçmeniz gerekir. Bunun için “FAN SPEED” düğmesine basmanız gerekir. Kumandanın sol bölümünde FAN yazısı ile birlikte H, M, L harfleri bulunur. (bazı modellerde harfler yerine direk düzeylere ait isimler yer alır) H: HIGH (yüksek), M: MED (orta), L: LOW (düşük) fan hızı demektir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçimi uygulayabilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima ayarlanan sıcaklık ve fan hızında ortamı ısıtacaktır.

R51D-E Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klimayı açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
  • Ardından soğutma modunu seçmek için “MODE” kumanda ekranını takip ederek art arda basmalısınız. Kumandanın sol tarafında bulunan “COOL” yazısının hemen sağında ekranda ◄ sembolü çıkar. Klima bu biçimde soğutma moduna alınmış olur.
  • Sıcaklık derecesini belirlemek için “TEMP ve  “ tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakın. Böylelikle ayarladığınız ortam sıcaklığını kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızı seçimi gerekir. Bunun için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Kumandanın sol tarafında FAN yazısı ile birlikte H, M, L harfleri mevcuttur. (bazı modellerde harfler yerine direk fan hızı düzeylerinin adı yazar). H: HIGH (yüksek), M: MED (orta), L: LOW (düşük) fan hızı manasına gelmektedir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçmiş olursunuz.
  • İşlemlerden sonra klima ayarlanan derece ve fan hızında ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Regal RAC Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

PDF kitap indir