Daikin BRC4C61 Isıtma Soğutma

24.02.2021
153
Daikin BRC4C61 Isıtma Soğutma

Daikin BRC4C61 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Daikin BRC4C61 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Daikin BRC4C61 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Daikin markalı BRC4C61 / BRC4C62 / BRC4C63 / BRC4C64 / BRC4C65 / BRC4C66 / BRC4C67 / BRC7C62 / BRC7C67 / BRC7F532F / BRC7F533F / BRC7E531W / BRC7E530W / BRC7E63W / BRC7E66W / BRC7E618 / BRC7E619 model kızıl ötesi uzaktan kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Daikin BRC4C61 Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Öncelikle cihazı açmak için “ON/OFF” tuşuna basın. Klima zaten açıksa bu işlemi yapmanız gerek yoktur. Aşağıda sunulan işlemleri direk uygulayabilirsiniz.
 • Ardından konum seçimi yapmak yani klimayı ısıtma moduna almak için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa art arda bastıkça kumanda ekranında alttan 3.bölümünde semboller belirecektir. “güneş sembolü” belirdiğinde klima ısıtma moduna geçiş yapmış olur.
 • Sıcaklık derecesi ayarlamak adına “▲UP , ▼ DOWN” tuşlarını kullanabilirsiniz. “▲UP” tuşu ile sıcaklık ayarını yükseltilir, “▼ DOWN” tuşu ile sıcaklık ayarını düşürebilirsiniz. Kumanda ekranını takip ederek ayarladığınız sıcaklığı da gözlemleyebilirsiniz.
 • Ortam için uygun olan sıcaklık derecesini bu biçimde seçebilirsiniz.
 • Daha ardından klimanın ortama üfleyeceği havanın hızını seçmek için “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa da her bastığınızda kumanda ekranını takip edin değişen kademeleri göreceksiniz. Böylelikle uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
 • Yapılan değişikliklerden sonra klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını artıracak ve ortamı ısıtacaktır.

Daikin BRC4C61 Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Klima kapalı biçimde ise önce açmak adına kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna basın. Klima açık biçimde ise işlemi yapmanıza gerek yoktur. Direk aşağıda sunulan işlemleri uygulayabilirsiniz.
 • “MODE” tuşuna basarak klimanın soğutma modunu ayarlamanız gerekir. Bunun için de bu tuşa kumandanın aşağıdan 3.bölümünde “kar sembolü” belirene kadar basmalısınız. Bu sembol belirdiğinde klima soğutma moduna alınmış olur.
 • Ardından sıcaklık derecesi için kumanda panelinde bulunan “▲UP , ▼ DOWN” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlardan “▲UP” tuşu sıcaklığı artırabilir, “▼ DOWN” ile sıcaklığı düşürebilirsiniz. Kumanda ekranına da bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı gözlemleyebilirsiniz.
 • Bulunduğunuz ortam için ideal ısı derecesini bu biçimde seçebilirsiniz.
 • Daha sonra kumanda panelinde bulunan “FAN” tuşunu tercih ederek cihazın üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bu tuşa art arda basmanız gerekir. Kumanda ekranını da takip ederseniz kademeler değişir. Uygun bir fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
 • Son işlemden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını azaltacak ve ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  York Klima Arıza Kodları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları