Klima Neden Sigorta Attırır?

01.03.2021
125
Klima Neden Sigorta Attırır?

Klima Neden Sigorta Attırır?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Neden Sigorta Attırır? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Neden Sigorta Attırır? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Sigorta Attırıyor

Klimanızı çalıştırmak istediğinizde sigorta attırıyor ve bu durum sizleri rahatsız ediyor bunun yanı sıra endişeli oluyorsanız sorunun nedenlerini aşağıda sıralamış bulunmaktayız.

Klima Neden Sigorta Attırır?

Klima Neden Sigorta Attırır?

Klima Neden Sigorta Attırır?

  • Besleme kablosunda kısa devre olabilir. Kablo kontrol edilmeli ve kısa devre durumu var ise kablo değişimi yapılmalıdır.
  • Akış taşıyan kablolar bağlantı yerinden çıkmış olabilir veya kablolarda problem yaşanabilir. Kablo kontrolü yapılır yerinden çıkmış ise çıkan uç yerine takılır. Kısa devre olan kablolar tespit edilerek değiştirilir.
  • Fan motoru sargılarında kısa devre durumu olabilir. Bu durumda fan kontrol edilir. Arızalı ise veya gövdesinde kaçak var ise fan motoru değişimi yapılır.
  • Evokat (kompresör) sargılarında kısa devre durumu olabilir. Kompresör kontrol edilir, kısa devre durumu söz konusu ise değişimi yapılır ve sisteme de gereksinimi olan gaz verilir.

Karşınıza çıkan bu arıza durumunda elektrikçiden önce Klima Servisi teknik desteğine başvurmalısınız. Yaşadığınız sorun klimanız ile alakalı değilse uzman servis ekibi sizleri ona göre yönlendirecektir. Tavsiyemiz ise bu arıza durumunda cihaza müdahale etmemenizdir.

 

Ayrıca Bakınız.  Olefini RG52C1/BGE Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları