Olefini RG57A6/BGEF Isıtma Soğutma

24.02.2021
131
Olefini RG57A6/BGEF Isıtma Soğutma

Olefini RG57A6/BGEF Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Olefini RG57A6/BGEF Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Olefini RG57A6/BGEF Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Olefini markalı Hi-Tech Serisine ait OLE-09 DCM / OLE-12 DCM / OLE-18 DCM / OLE-24 DCM model duvar tipi inverter klima sistemli RG57A6/BGEF kodlu klima kumanda kullanımı ile alakalı bilgilerdir.

Olefini RG57A6/BGEF Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalı durumdaysa önce kumanda üzerindeki turuncu renkte olan “ON/OFF” tuşuna basın ve klima iç ünitesini açın. İç ünite zaten açıksa bu işlemi uygulamadan direk aşağıda gösterilen işlemleri uygulayın.
  • Konum seçimi yapmak için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını da takip edin, farklı çalışma modları ekrana yansıyacaktır. Kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” görene kadar bu tuşa basmaya devam edin. Bu yazı ve sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna geçmiş olur.
  • Isıtma moduna geçiş ardından sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlara her bastığınızda sıcaklık değerlerinde yükselme ve düşmeler olacaktır. Böylelikle kumanda ekranına bakarak uygun bir sıcaklık ayarı uygulayabilirsiniz.
  • Sıcaklık ayarından sonra “FAN” tuşuna basarak klimanın üfleme hızı düzeysini de ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı; otomatik, düşük, orta ve yüksek olmak şartı ile 4 farklı kademe şeklinde değişecektir. Bu kademelerden birini tercih edebilirsiniz.
  • Çalışma konum seçimi, ısı derecesi ve fan hızı ayarı ardından klimanız kısa bir sürede ortamı ısıtmaya başlayacaktır.

Olefini RG57A6/BGEF Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle klima iç ünitesi kapalı biçimde ise önce kumanda üzerinde bulunan turuncu renkteki “ON/OFF” tuşuna basın ve klima iç ünitesini açın. İç ünite zaten açık durumda ise bu işlemi yapmadan direk aşağıda yazılanları uygulayın.
  • Konum seçmek için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuş çalışma konumu seçmek için gerekli olan tuştur. Bu tuşa kumanda ekranında “COOL yazısı ve kar sembolü” nü görene kadar art arda basmanız gerekir. Bu sembol ve yazıyı görüntülediğinizde klimanızı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Ardından sıcaklık ayarı belirlemeniz gerekiyor. Bunun için de yapmanız gereken şey TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanmaktır. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakın. Sıcaklık değerleri değişecektir. Ekranı takip ederek uygun bir ortam sıcaklığı seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık değerinden sonra klimanın fan hızını seçmeniz gerekir. Bundan dolayı “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa bastıkça yine kumanda ekranında; otomatik, düşük, orta ve yüksek kademeli fan düzeyleri belirecektir. İdeal bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Bu işlemden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını düşürerek, ortamı serinletmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Zen Klima Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları