Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma

24.02.2021
122
Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Mitsubishi Electric RKN502A Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi Electric markasına ait bir çok klima modeline uygun olan RKN502A kodlu kumanda ile alakalı bilgilerdir.

Mitsubishi Electric RKN502A Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini açmak için kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna basmanız gerekir. Ünite zaten açık ise bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
  • Klimayı ısıtma moduna almak için konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için de “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Çalışma modu olarak ısıtmayı seçeceğiniz için kumanda ekranının en üst kademesine bakın. Orada “HEAT” yazısını görmeniz gerekir. HEAT yazısı belirdiğinde klima ısıtma moduna alınmış olur.
  • İdeal ortam sıcaklığı ayarlaması için “TEMP ▼ ve ▲” düğmelerini kullanmanız gerekir. Düğmelere bastıkça sıcaklık derecesini düşürebilir yahut yükseltebilirsiniz. Yaptığınız değişikliği kumanda ekranının üstten ikinci kademesinde de gözlemleyebilirsiniz. Ortam için uygun bir sıcaklık ayarı seçebilirsiniz.
  • Dilerseniz ardından “AIRFLOW” tuşuna basarak hava akım yönünü ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa bir kez basınca hava kanatları yönü hareket eder, tuşa yeniden bastığınızda yön hareketi durur.
  • Klima yapılan bu işlemlerden kısa süre sonra ortam sıcaklığını artıracak ve ortamı kısa bir sürede ısıtacaktır.

Mitsubishi Electric RKN502A Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesini aktifleştirmek için kumanda üzerindeki “ON/OFF” tuşuna bir kez basın. Ünite açıksa işlemi uygulamayın.
  • Klimayı soğutma moduna almak için konum seçimi yapın. Bunun için “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa basarken de kumanda ekranının en üst kademesine bakın. Orada “COOL” yazısı belirecektir. Bu yazı klimayı soğutma moduna aldığınızı belirtir. Bu yazıyı görünce mode tuşuna basmayı bırakın.
  • İdeal ortam sıcaklığını belirlemek üzere “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Tuşlara bastığınız sürece kumanda ekranının üstten ikinci kademesine bakın orada ayarladığınız sıcaklık değeri görünecektir. Buradaki değeri kontrol ederek ortam için uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • İsterseniz hava akım yönünü ayarlamak için “AIRFLOW” tuşuna basabilirsiniz. Bu tuşa bir kez bastığınızda hava kanatları yönünde çalışma olur, tuşa yeniden basarak bu hareketi durdurabilirsiniz.
  • Yapılan işlemlerden sonra klima ortam sıcaklığını düşürecek ve ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Klimada Dış Ünite Sesli Çalışıyor
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları