RG52B-BGE Isıtma Soğutma

24.02.2021
145
RG52B-BGE Isıtma Soğutma

RG52B-BGE Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için RG52B-BGE Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. RG52B-BGE Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Bosch/Midea gibi bir çok markadaki klimayı çalıştırmakta olan RG52B-BGE model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

RG52B-BGE Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klimanın iç ünitesi kapalı durumda ise kumandadaki “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve iç üniteyi açın.
  • Ardından çalışma modu seçimi için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa art arda bastığınızda kumanda ekranında çalışma modlarına ait sembol ve isimler belirecektir. Klima ısıtma moduna getirileceği için kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” belirmesi gerekir. Bu yazı ve sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna geçmiş demektir.
  • “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını tercih ederek sıcaklık derecesi ayarı uygulayabilirsiniz. Tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakabilirsiniz. Bunun yanında ayarladığınız sıcaklığı görmüş olursunuz.
  • Ardından dilerseniz “FAN” tuşunu tercih ederek klima iç ünitesinin üfleme hızını seçebilirsiniz. Fan hızı kademeleri değişmektedir. Bu tuşa art arda basarak bu kademeleri de kumanda ekranında görerek uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Son işlemden sonra klima ağır ağır iç ortam sıcaklığını yükseltecektir.

RG52B-BGE Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalıysa eğer önce açılması gerekir. Bundan dolayı “ON/OFF” tuşuna bir kez basmanız gerekir.
  • Çalışma modu seçimi için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa art arda basarsanız çalışma modları değişecek ve bu modlara ait semboller kumanda ekranında belirecektir. Klima soğutma moduna getirileceği için “COOL yazısı ve kar sembolü” belirecektir. Bu yazı ve sembolü görünce klima soğutma moduna geçmiş demektir.
  • “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarına basarak sıcaklık derecesini ayarlamalısınız. Bu tuşlara her bastığınızda sıcaklık kademesinde düşme ve yükselmeler olur. İdeal ortam sıcaklığı ayarlamalısınız.
  • Daha sonra fan hızı tercihi için “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa basarak kumanda ekranında fan hızı kademelerini görebilir ve uygun fan hızı kademesini seçebilirsiniz.
  • Yapılan Ayarlardan sonra klima ağır ağır iç ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Klima İç Ünitesi Neden Sesli Çalışır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları