Sunny SNY 480 Klima Panelindeki Düğmelerin Anlamı Nedir?

27.02.2021
135
Sunny SNY 480 Klima Panelindeki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Sunny SNY 480 Klima Panelindeki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Sunny SNY 480 Klima Panelindeki Düğmelerin Anlamı Nedir? konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Sunny SNY 480 Klima Panelindeki Düğmelerin Anlamı Nedir? başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Sunny SNY 480 Panel Kullanımı

Önemli Bilgi:Makalemizde anlatılan bilgiler Sunny SNY 480 Salon Tipi Split Klima ünite kontrol paneli bilgileridir.

Sunny SNY 480 Klima Panelindeki Düğmelerin Anlamı Nedir?

Sunny SNY 480 Klima Panelindeki Düğmelerin Anlamı Nedir?

  • 1 numaralı düğme

ON/OFF düğmesi. Açma kapama butonudur. Klima kapalı durumdayken basıldığında klima açılır, açıkken basıldığında klima kapanır. Klimayı kullanmak veya kapatmak istediğinizde bu düğmeye basabilirsiniz.

  • 2 numaralı düğme

MODE düğmesi. Klimanın uygun çalışma modunu seçmek için düğmeyi kullanabilirsiniz. Düğmeye bastığınızda klimanın çalışma modları değişir. İstediğiniz bir çalışma modunda kullanım sağlayabilirsiniz. Düğmeye bastığınızda çalışma modları şu biçimde sıralanır:

AUTO → COOL → DRY → HEAT

Sadece ısıtma ve soğutma yapan modeller için → FAN ONLY (yalnızca fan)

AUTO MOD: Gerçek oda ortam sıcaklığı ile kumanda üzerindeki ayar sıcaklığı içindeki farkı algılayarak çalışma modunu otomatik olarak seçmektedir. Fan hızı da otomatik ayarlanmaktadır.

COOL MOD: Ortamın soğutulması için kullanılan moddur. Sıcaklık aralığı 17°C ile 30°C arasıdır.

DRY MOD: Kurutma veya ortam nemini alma modudur. Ortamın nemini alarak düşük fan hızında istediğiniz sıcaklığı ayarlamanız olabilecekdür. Sıcaklık aralığı 17°C ile 30°C arasıdır. Kurutma modunda fan hızı seçilememektedir.

HEAT MOD: Ortamın ısıtılması için kullanılır.  Sadece soğutma ve ısıtma yapan modeller için geçerli bir fonksiyondur. Sıcaklık aralığı 17°C ile 30°C arasıdır.

FAN ONLY MOD: Soğutma veya ısıtma olmadan yalnızca havalandırma işlemi sağlar. Yalnız bu durumda ayar sıcaklığı görüntülenememektedir ve ayar sıcaklığı yapılamamaktadır.

  • 3 numaralı düğme

FAN SPEED düğmesi. Yani fan hızının ayarlanabileceği düğmedir. Düğmeye bastığınızda fan hızı seçebilirsiniz. Düğmeye her bastığınızda ise fan hızı değişecektir. Bu değişiklik aşağıdaki biçimdedir:

LOW (düşük) → HIGH (yüksek) → AUTO (otomatik)

AUTO ve DRY modunda fan hızı seçilemez.

Fan hızının görüntülenmesi:

Ekran 3 bölgeye ayrılmıştır. Hız ayarlandığında ise 2 bölge aydınlanacaktır.

LOW (düşük) fan hızı seçildiğinde ilk bölge aydınlanır.

AUTO (otomatik) fan hızı seçildiğinde 1 ve 2.bölge aydınlanır.

HIGH (yüksek) fan hızı seçildiğinde 1 ve 3.bölge aydınlanır.

Fan hızı seçildikten 2 sn. sonra bölgeler seçilen hıza bağlı olarak ağır ağır aydınlanır. İç ünite durduğunda ise hiçbir şey görüntülenmemektedir.

  • 4 numaralı düğme

ADJUST ayar düğmesidir. (▼ ve ▲) Sıcaklık ayarı, zamanlayıcı ayarı ve yardımcı fonksiyon seçimi yapılabilmektedir. Ayrıca test çalışması modunda bilgi almak için, arıza durumunda arıza kontrolü için kullanılabilmektedir.

  • 5 numaralı düğme

AUXILIARY FUNCTION (yardımcı fonksiyon) düğmesi. Yardımcı özelliği seçmek veya iptal etmek için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. İstenen özelliği seçmek için önce bu düğmeye basın, daha ardından ADJUST (AYAR) “▼” ve “▲” düğmelerine basın. Düğmelere her bastığınızda çalışma modu ok yönünde değişecektir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Bakımı Nasıl Yapılır ?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları