Mitsubishi Electric MSZ-EF Isıtma Soğutma

24.02.2021
126
Mitsubishi Electric MSZ-EF Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric MSZ-EF Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Mitsubishi Electric MSZ-EF Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Mitsubishi Electric MSZ-EF Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Sayfamızda açıkladığımız bilgiler Mitsubishi Electric MSZ-EF Kirigamine Zen Duvar Tipi Split Klima Serili 9.000 btu, 12.000 btu, 14.000 btu, 18.000 btu kapasiteli MSZ-EF18VE2W / MSZ-EF22VE2W / MSZ-EF25VE2W / MSZ-EF35VE2W / MSZ-EF42VE2W / MSZ-EF50VE2W / MSZ-EF18VE2B / MSZ-EF22VE2B / MSZ-EF25VE2B / MSZ-EF35VE2B / MSZ-EF42VE2B / MSZ-EF50VE2B / MSZ-EF18VE2S / MSZ-EF22VE2S / MSZ-EF25VE2S / MSZ-EF35VE2S / MSZ-EF42VE2S / MSZ-EF50VE2S model bunun bunun yanında MSZ-SF Deluxe Power İnverter Duvar Tipi Split Klima Serili 9.000 btu, 12.000 btu, 14.000 btu, 18.000 btu kapasiteli MSZ-SF25VE2 / MSZ-SF35VE2 / MSZ-SF42VE2 / MSZ-SF50VE2 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Mitsubishi Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima iç ünite kapalı durumda ise önce kumanda üzerindeki “ON/OFF” düğmesine basın ve iç üniteyi açın.
  • Daha sonra “MODE” tuşuna basarak cihazı ısıtma moduna almanız gerekir. Isıtma modu “güneş sembolü” ile belirtilir. Bu sembolü kumanda ekranında görene dek “MODE” tuşuna basın.
  • Konum seçiminden sonra “TEMP +,-“ sembolü olan ▼ ve ▲ düğmeleri ile sıcaklık derecesini ayarlamanız gerekir. Siz düğmelere bastıkça sıcaklık derecesi değişecektir. Kumanda ekranını takip ederseniz ayarladığınız sıcaklığı da gözlemleyebilirsiniz.
  • Uygun bir sıcaklık derecesi tespit ettikten sonra “FAN” düğmesini tercih ederek iç ünite fan hızını seçmelisiniz. Bu düğmeye de bastıkça kumanda ekranına bakarak uygun bir üfleme hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Son işlemden sonra klima en kısa bir sürede ortam sıcaklığını yükseltecek ve ısıtma yapacaktır.

Mitsubishi Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima iç ünitesi kapalı biçimde ise önce kumanda üzerindeki “ON/OFF” düğmesine basın ve iç üniteyi açın.
  • Daha ardından “MODE” tuşuna çalışma konumunu seçmek için basın. Bu düğmeye art arda basarak kumanda ekranında “kar sembolü” nü görüntülemeniz gerekir. Bunun yanında klima soğutma moduna alınmış olur.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi için “TEMP +,-“ sembolü olan ▼ ve ▲ düğmelerini kullanmalısınız. Bu düğmelere bastıkça aynı anda kumanda ekranına bakarsanız uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • Fan hızını seçmek için de “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa bastığınızda fan hızı kademesi değişecek, değişiklik kumanda ekranında belirecektir. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Son işlemden sonra klima en kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürecek ve soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Klima Sadece Soğutuyor veya Isıtıyor
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları