Mitsubishi Electric RKX502A001 Isıtma Soğutma

24.02.2021
138
Mitsubishi Electric RKX502A001 Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric RKX502A001 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Mitsubishi Electric RKX502A001 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Mitsubishi Electric RKX502A001 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi Electric markalı bir çok klimayı çalıştıran RKX502A001 kodlu kumandalar ile alakalı bilgilerdir.

Mitsubishi Electric RKX502A001 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klimanın iç ünitesi açık değilse “ON/OFF” düğmesine 1 kez basın ve klima iç ünitesini açın.
  • Ardından ısıtma konumuna geçmek için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının sağında bulunan sembollerde işaretler bulunacaktır. İşaret hangi sembole gelirse cihaz o konuma alınır. Isıtma modu seçileceği için “güneş sembolü” olan değerde işaretin olması gerekir. İşaret bu sembole geldiğinde mode tuşuna basmayı bırakın.
  • Ardından sıcaklık derecesi belirlemek için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Bu tuşlara bastıkça değişen ısı ayarını kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz. Ortam için uygun olan ısı derecesini belirlemenizi öneririz.
  • Isı derecesi ardından “FAN SPEED” tuşuna basarak klimanın üfleme hızını seçebilirsiniz. Kumandanın sol ekranına bakacak olursanız orada da işaretler aşağıdan yukarıya doğru inecektir. Yani hız kademeleri değişecektir. AUTO: otomatik, HI: yüksek, MED: orta, LO: düşük diyebiliriz. Bu kurala göre uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Bu işlemlerden sonra kumanda ile başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Klima kısa bir sürede ortam sıcaklığını artıracaktır.

Mitsubishi Electric RKX502A001 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalı ise önce açmak için “ON/OFF” tuşuna bir kez basın.
  • Daha sonra soğutma konumuna geçmek için “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda kumanda ekranının sağında bulunan sembollerde işaret çıkacak ve bu işaret yukarıdan aşağı sürecektir. Tuşa basmayı bıraktığınızda konum seçmiş olursunuz. Bundan dolayı işaret “kar sembolü” ne gelene kadar tuşa basmaya devam edin.
  • Daha sonra sıcaklık ayarlaması için ” “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara da her bastığınızda sıcaklık kademesinde yükselmeler ve düşmeler olacaktır. Kumanda ekranını takip ederseniz bu sıcaklığı da görüntüleyebilirsiniz.
  • Isı derecesinden sonra klimanın üfleme hızını seçmek için “FAN SPEED” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa bastığınızda da kumanda ekranının solunda yine dediğimiz işaret yukarıdan aşağı doğru devam edecek ve tuşa basmayı bıraktığınızda duracaktır. AUTO: otomatik, HI: yüksek, MED: orta, LO: düşük fan hızı demektir. Buna bağlı olarak ortama uygun bir fan hızı seçin.
  • Son işlemden sonra kumandadan başka bir işlem uygulamayın. Klima soğutma moduna geçecek ve ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Auer Klima Arıza Kodları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları