Sharp CRMC-A310JBE0 Isıtma Soğutma

24.02.2021
137
Sharp CRMC-A310JBE0 Isıtma Soğutma

Sharp CRMC-A310JBE0 Isıtma Soğutma

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Sharp CRMC-A310JBE0 Isıtma Soğutma konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Sharp CRMC-A310JBE0 Isıtma Soğutma başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Önemli Bilgi: Makalemizde açıkladığımız bilgiler Sharp markalı klimaların birçoğunu çalıştıran CRMC-A343JBE0 / CRMC-A310JBE0 / CRMC-A305JBE0 / AYA244J / CRMC-A357JBE0 / AY-25D2 kumanda ile ilgili bilgilerdir.

Sharp CRMC-A310JBE0 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalı durumda ise önce üniteyi açmak gerekir. Bundan dolayı “0 1” düğmesine bir kez basmanız yeterli olacaktır.
  • Daha sonra klimayı ısıtma moduna almak gerekir. Bunun için çalışma konumu seçim tuşuna yani “MODE” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşta görsel olarak gösterilen “güneş sembolü” ekranda belirince klima ısıtma moduna alınmış demektir. Bundan dolayı kumada ekranını takip ederek bu görseli görüntülemeniz gerekir.
  • Sıcaklık derecesini ayarlamak gerektiğinde “▼ ve ▲” tuşlarını kullanmanız gerekir. ▼ tuşu sıcaklık derecesinin düşürülmesini sağlar, ▲tuşu sıcaklık derecesinin yükseltilmesini sağlar. Ortam için en uygun sıcaklık derecesini bu tuşları tercih ederek seçebilirsiniz.
  • Klimanın üfleme hızını seçmek isteğe göre “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Fan tuşunda görsel olarak fan hızı kademeleri mevcuttur. Bu tuşa her bastığınızda görselde bulunan kademeler kumanda ekranında belirecektir. Böylelikle uygun bir fan hızını ayarlayabilirsiniz.
  • Klima yapılan bu son ayarlamadan sonra kısa bir sürede ortam sıcaklığını yükseltmeye başlayacaktır.

Sharp CRMC-A310JBE0 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalıysa eğer önce üniteyi açık konuma getirmek gerekir. Bunun için de “0 1” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir.
  • Daha sonra klima soğutma moduna getirileceği için çalışma konumu seçim tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuş “MODE” tuşudur. Bu tuşta görsel olarak “kar sembolü” bulunur. Bu görseli kumanda ekranında görmeniz gerekir. Böylelikle klimayı farklı moddan soğutma moduna almış olursunuz.
  • Ortam için uygun bir sıcaklık derecesi belirlemek için “▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. ▼ tuşu sıcaklık derecesinin azaltılmasını sağlar, ▲tuşu sıcaklık derecesinin artırılmasını sağlar. Bu tuşları tercih ederek derece ayarlaması uygulayabilirsiniz.
  • Ardından klimanın üfleme hızı için “FAN” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşta bulunan görseller fan hızı düzeylerini göstermektedir. Bu tuşa her bastığınızda da bu görseller kumanda ekranında çıkacaktır. Uygun bir fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
  • Klima yapılan bu son ayarlamadan sonra kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürmeye başlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Sunny Klima Isıtma Soğutma
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları