Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor

01.03.2021
166
Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor

Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor

Klima çözümleri sitemizde siz değerli okurlarımız için Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor konusuyla alakalı bir yazı hazırlamaya çalıştık. Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor başlıklı yazımız umarım işinize yarar.

Klima Üflüyor Lakin Soğutmuyor

Sıcak geçen yaz günlerinde klimanızı soğutma moduna çalıştırır ve serinlersiniz. Klima üflemesine karşın ortamı soğutmuyor ise sebebi şunlar olabilir:

Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor

Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor

Klima Üflüyor Ama Soğutma Yapmıyor

  • Kumanda üzerinden doğru ayarlama yapılmamış olabilir. Kumandada mode tuşuna basarak COOL yani soğutma modu seçmelisiniz. Kimi kumandalarda kar simgesi ile soğutma moduna alınmaktadır. Böylelikle doğru konumda çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol etmelisiniz.
  • Kumanda üzerinden doğru ısı ayarı seçtiğinizden emin olmalısınız. Yaz dönemlerinde klima soğutma ayarı 24-26°C içinde olmalıdır.
  • Filtre kirlendiyse bundan dolayı ortam soğutulamıyor olabilir. Filtreyi servis yardımı olmadan kendiniz de evinizde yıkayabilir kurutup yerine takabilirsiniz. Önerimiz işlemin 15 günde bir düzenli olarak sorun yaşanılmaması amacı ile yapılmasıdır.
  • Klimanın monteli durumda olduğu oda içindeki kapı ve pencereler açık olabilir. Bu yalnızca klima üflemesine rağmen oda içinde sağlıklı soğutma işlemi yapamayacaktır. Sorun yaşamamak ve beklentiye yanıt almak için klimanın kullanıldığı ortamdaki kapı ve pencereler her klima çalıştırılmasında kapalı biçimde olmalıdır. Kapı ve pencereler açık durumda ise mutlaka kapatın.
  • Güneş alan penceredeki perdeler kapalı olmalıdır. Bunun yanında güneş ışınları aracılığıyla oda ısınmaz ve klima da beklenen biçimde soğutma yapabilir.
  • Yapılan kontroller neticesinde alınan sonuçta değişiklik olmuyorsa eğer; klimanın gazı eksik olabilir veya parçalarında problem yaşanabilir. Bu durumda servis yardımı almanızı öneririz. Kullanıcı olarak klimanıza müdahale etmemelisiniz.
Ayrıca Bakınız.  Sigma Klima Fan Moduna Nasıl Ayarlanır?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Klima Arızaları